neZávislosť: viete koľko hodín denne používate smartfón?

neZávislosť

Pri príležitosti medzinárodného Dňa bezpečného internetu eSlovensko otvorilo centrum prevencie internetovej závislosti a predstavilo appku neZávislosť.

Aplikácia neZávislosť anonymne meria čas trávený na mobile v jednotlivých aplikáciách. Prehľadne zobrazuje denný, týždenný, celkový graf a ponúka aj test internetovej závislosti, zápisník radostí a starostí, časovú stopku, motivačnú skupinu či funkciu zdieľania a exportu údajov.

Po spustení aplikácie a vyplnení základných údajov vás systém požiada o udelenie povolenia na zber potrebných údajov a následne sa vám na displeji smartfónu zobrazí kvarteto grafov.

neZávislosť neZávislosť

Najvrchnejší zobrazuje čas strávený používaním jednotlivých aplikácií a pod nim vývojári zobrazili aktivitu v jednotlivých hodinách. Nasleduje týždenný a mesačný prehľad.

Ocenil som funkčnosť každého z grafov, ktorý ponúka samostatné štatistiky za jednotlivú aplikáciu, deň, či dokonca celý mesiac.

neZávislosť neZávislosť

Bez pochýb zaujmú aj ďalšie sekcie skryté pod trojicou zvislých bodiek v pravom hornom rohu. Prvenstvo v zozname si získal Zápisník.

neZávislosť neZávislosť

Ten umožňuje vytvorenie poznámky k jednotlivému dňu s označením Radosť Starosť. Pridaná poznámka sa zobrazí v hlavnej sekcii Domov v treťom grafe.

Vývojári nezabudli ani na upozornenie nadmerného trávenia času so smartfónom v ruke formou takzvanej Stopky. Nastavením určitého počtu minút či hodín vás systém upozorní na prekročenie limitu. Nastavené upozornenie môžete ignorovať, posunúť ho o 5 minút, zatvoriť aplikáciu alebo zvoliť jej radikálnu odinštaláciu.

neZávislosť neZávislosť

Test slúži na vlastnú kontrolu závislosti či nezávislosti na internete. Výsledkom sú 3 úrovne: zelená, oranžová a červená. Význam farieb sa posudzuje rovnako ako pri semafore, zelená znázorňuje bezpečný výsledok, kedy používanie mobilu je pod kontrolou a vzťah k internetu nemá príznaky závislosti (negatívny výsledkom sa vám aplikácia pokúsi vylepšiť užitočnými radami).

neZávislosť neZávislosť

Vašu motiváciu zabezpečí vytvorenie alebo pridanie sa do existujúcej skupiny priateľov, v k ktorej môžete zbierať body a vašou nezávislosťou sa takto môžete pochváliť kolegom alebo kamarátom. :) .

Okrem toho nájdete v nastaveniach kompletný zoznam nainštalovaných aplikácií, z ktorých si jednotlivé vami zvolené aplikácie môžete vyškrtnúť z meraní aktivity.

ZDROJ | eSlovenskoneZávislosť

neZávislosť86%

Veľkosť:
15,77 MB
Platforma:
Android 4.0.3 a novší
Cena:
0,00 €

Aplikácia neZávislosť ponúka komplexný prehľad o vašej aktivite na smartfóne s možnosťou otestovania svojej závislosti či nezávislosti.

Komentáre k článku