Next-gen konzola PlayStation 5 odhalila technické detaily

ZDROJ | letsgodigital.org

Pred pár dňami Microsoft s Xboxom Series X a teraz aj Sony priblížila pripravovanú next-gen konzolu PlayStation 5. Napriek koronavírusu tak hráči videohier nemusia zúfať.

Veľké spoločnosti ako Microsoft a Sony prechádzajú na online konferencie, ktoré si novinári môžu pozrieť z pohodlia domova.

ZDROJ | Sony

Pozrite siPripravovaná konzola PlayStation 5 sa môže predávať poriadne draho

Pri PlayStation 5 ide najmä o technické detaily, no napriek tomu nám približujú, na čo sa môžeme tešiť. Príkladom 825 GB SSD úložisko, ktoré by malo dosiahnuť rýchlosť čítania 5,5 GB/s, čo by malo zabezpečiť okamžité načítavanie textúr a tiež loadingy pod jednu sekundu.

V niektorých dnešných hrách sa načítavanie nových textúr rieši cez výťahy alebo dvere, no jazdiť v hre 30 sekúnd vo výťahu by nemalo byť na novej konzole realitou.

Ak sa SSD úložisko zaplní, konzola by mala podporovať aj USB pamäťové úložiská. Konzola bude podobne ako nový Xbox X Series podporovať 4K Ultra HD Blu-ray filmy.

ZDROJ | Sony

Vo vnútri novej konzoly nájdeme 8-jadrový AMD Zen 2 CPU 3,5 GHz procesor, 16 GB RAM a grafickú kartu založenú na architektúre AMD RDNA 2. Konzola bude podporovať 8K rozlíšenie a 4K Ultra HD hranie pri 120 Hz.

Z prezentácie Sony vyplynula aj smutná správa, že na novej konzole PlayStation 5 budú spätne kompatibilné iba PlayStation 4 hry a nie hry z predchádzajúcich generácií konzoly PlayStation. V porovnaní s novou Xbox Series X konzolou, ktorá má podporovať hry zo všetkých Xboxov, to bude pre Sony veľká konkurenčná nevýhoda.

ZDROJ | Sony

Pozrite siXbox Series X – nová konzola odhalila detaily

Vylepšené audio sa má postarať o to, aby ste vedeli, odkiaľ ide zvuk. V minulosti ste napríklad vďaka priestorovému zvuku mohli určiť, či je nepriateľ vpravo alebo vľavo, ale s vylepšenými audio technológiami budete vedieť jeho presnú lokalitu.

Čo sa týka ceny a dátumu vydania, podobne ako pri novom Xboxe, nemáme žiadne správy ani pri PlayStatione. Pri oboch vlajkových lodiach sa očakáva dátum vydania ešte tento rok. Všetko však pravdepodobne bude závisieť od aktuálnej situácie ako pri všetkých technologických novinkách.

ZDROJ | Sony

Komentáre k článku