Newton – mailový klient ktorý poráža aj Gmail už i na Windows

ZDROJ | Newton

Po tom, ako bol projekt Newton pre Windows 4 mesiace v uzatvorenej bete sme sa dnes konečne dočkali. A je sa veru na čo tešiť.

https://youtu.be/sTwayynWuAY

E-mailových služieb je už v dnešnej dobe ako húb po daždi. Klient Newton nie je na trhu takisto žiadnym nováčikom. Užiť si ho už mohli majitelia mobilných zariadení, ako aj používatelia operačného systému macOS. Vývojári však chceli aplikáciu poskytnúť širšiemu publiku ľudí, preto sme sa teraz dočkali podpory i pre Windows.

Pozrite siCloudMagic sa mení na Newton a to nielen meno

Nové prostredie je oproti klasickej verzii Gmailu v prehliadači značne jednoduchšie. Navyše ponúka niekoľko funkcií už v základnej zostave, ktoré by ste inak museli do internetového prehliadača inštalovať.

ZDROJ | Newton

Nechýba upozornenie o prečítaní e-mailu, možnosť poslať správu neskôr či funkcia Tidy Inbox, ktorá sa, podobne ako v Gmail, stará o selektovanie prichádzajúcich mailov na reklamy i notifikácie zo sociálnych sietí.

ZDROJ | Newton

Nájdeme tu i schopnosť klienta upozorniť na konverzáciu neskôr, pracovať s prijatými dátami aj v iných aplikáciach, zrušiť  či naplánovať poslanie mailu a mnoho iných.

ZDROJ | Newton

Newton však nemá slúžiť ako konkurent pre Gmail (i keď veríme, že mnoho používateľov služby od Google presvedčí), ale ako lepšia alternatíva pre e-mailového klienta pre natívnu aplikáciu Windowsu, Mail.

Ak vás novinka zaujala, môžete si ju zadarmo vyskúšať na dva týždne. Program totiž funguje na báze predplatného, kedy po skúšobnej dobe platíte 50 dolárov za každý rok. Za túto cenu ale dostanete množstvo funkcií, ku ktorým môžete pristupovať na iOS (i Apple Watch), Androide, Macu a Windowse. Newton ale podporuje už len najnovší Windows 10 vo verzii Anniversary Update či neskoršej.

ZdrojNewton

Komentáre k článku