News Bar pre Windows 10 presúva správy zo sveta do popredia

ZDROJ | Microsoft

Microsoft rozšíril ponuku vlastných aplikácií pre Windows 10 o tzv. News Bar, vďaka ktorej sa bude môcť aj vaša pracovná plocha tak trochu podobať na obrazovku spravodajskej televízie.

Práve v čase, kedy celý svet sleduje nové správy o ochorení COVID-19, vydal Microsoft beta verziu svojej novej aplikácie pre Windows 10, vďaka ktorej je prehliadnutie akejkoľvek dôležitej správy takmer nemožné. Aplikácia News Bar presunie správy zo služby Microsoft News priamo na vašu pracovnú plochu.

ZDROJ | Microsoft

Prehľad najnovších správ dokáže News Bar zobraziť vo vertikálnej alebo aj horizontálnej lište, pričom tá horizontálna má vďaka posuvnému textu veľmi blízko k lištám v grafikách spravodajských televízií. V oboch verziách je možné zobraziť aj náhľady článkov s ich titulnými fotografiami.

News Bar si samozrejme môžete kedykoľvek vypnúť. Zatiaľ nejde o pevnú súčasť operačného systému Windows 10, ale o samostatnú aplikáciu distribuovanú cez Microsoft Obchod. Aplikácia je navyše ešte stále v beta verzii, takže sa môže pred dokončením výrazne zmeniť.

ZDROJ | Microsoft

Slabinou aplikácie je v tejto chvíli fakt, že síce ponúka správy z viac ako 4 500 svetových zdrojov, no tieto zdroje si nemôžete upravovať, dopĺňať a ani v rámci nich filtrovať konkrétne témy. News Bar vám skrátka iba zobrazí najdôležitejšie a najčítanejšie správy z regiónu, v ktorom sa práve nachádzate.

Pozrite siFitbit Charge 4 – prekonajú samé seba?

Microsoft navyše ignoruje preferencie používateľov a aj v tomto prípade tlačí do popredia svoj prehliadač Microsoft Edge, v ktorom sa správy automaticky po kliknutí na ne automaticky otvárajú.

Spomínaný región je zatiaľ v prípade News Bar pre naše územie kameňom úrazu. Ak máte v systéme Windows 10, resp. v profile Microsoft Obchod, nastavený región Slovensko, aplikáciu si zatiaľ do vášho počítača nestiahnete. Problémom sú pravdepodobne chýbajúce zdroje správ pre naše územie.

ZdrojThe Verge

Komentáre k článku