Nevyhovujú vám skupinové konverzácie na Facebooku? Skúste Spaces!

ZDROJ | Droid-life

Pred pár dňami sme vám predstavili Google klávesnicu pre iOS, ktorá disponuje zabudovaným Google vyhľadávačom. Tentokrát sa vyhľadávací gigant zameral na komunikáciu v skupinách so svojím novým výtvorom Spaces.

Takmer všetci už používajú Gmail teda aj Google účet, podobne to je aj s Facebook účtom. Práve u nás najrozšírenejšia sociálna sieť disponuje jednoduchým skupinovým chatom, ktorý sa však časom môže stať neprehľadný.

Práve tento problém je možné vyriešiť novou aplikáciou od Google s názvom Spaces, vďaka ktorej by sa mali stať vaše „skupinovky“ ľahšie čitateľné a pritom obohatené o užitočné funkcie.

Pozrite siGoogle Chrome skončí s Flashom ešte tento rok

Google Spraces-19
ZDROJ | Google

Napríklad pri dohadovaní spoločného víkendu je možné pozvať kamarátov do rozhovoru cez hádam každú možnú aplikáciu.

Prostredníctvom Spaces vám autori umožňujú zdieľať súvisiace videá z populárnej stránky YouTube a vďaka zabudovanému prehliadaču Chrome vložíte do vášho spoločného „Space“ zaujímavý článok či vhodný odkaz.

Google Spraces-18
ZDROJ | Google

Samozrejme nechýba ani klasická textová komunikácia, notifikácie na nové príspevky a dokonca aj jednoduché vyhľadávanie súčasne vo všetkých otvorených témach.

Zaujímavou inováciou na poli messenger appiek je možnosť pripojiť sa do už vytvorenej skupiny cez NFC alebo Bluetooth, čím sa bezproblémovo spojíte s priateľmi.

Pozrite siApple, Google a Microsoft sú najhodnotnejšími značkami sveta

Aplikácia je zatiaľ len v ranom štádiu, no už tento týždeň sa jej na konferencií Google I/O bude komplexne venovať Luke Wroblewski.

Pre tých, čo sa chystajú osobne na Google I/O, Luke ešte dodáva, nech ani nechodia bez nainštalovanej aplikácie v svojom smartfóne. Organizátori pre nich totiž chystajú zaujímavé prekvapenia práve v súvislosti so Spaces.

Ak vás novinka zaujala, aplikácia je dostupná na platforme Android, iOS a taktiež ju zobrazíte aj vo webovom prehliadači.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku