„Neviditeľné“ slúchadlá SoundBeamer posielajú zvuk priamo do ucha

ZDROJ | Noveto

Noveto SoundBeamer 1.0 je podľa jeho výrobcu inteligentné stolové zariadenie, ktoré dokáže preniesť zvuk do vašich uší bez použitia slúchadiel. Hoax, sci-fi? Tentokrát nie.

Izraelský startup Noveto navrhol zariadenie, ktoré pracuje s použitím nepočuteľných akustických vĺn a tvarovania lúčov, pričom zvuk umiestňuje tesne za uši poslucháčov. Akustické vlny sú tlačené do vzduchu prostredníctvom patentovaného čipu Noveto Transducer Array. Ten je ovládaný čipsetom a softvérom Noveto.

3D snímací modul zabudovaný do hardvéru lokalizuje a sleduje polohu vašich uší v reálnom čase.ZDROJ | Noveto

SoundBeamer vytvára neviditeľné zvukové vačky po oboch stranách hlavy. Dokáže identifikovať používateľa a bez ohľadu na účes, bradu, či dlhé vlasy poslať zvuk výhradne do jeho uší.

https://youtu.be/Kr3vVOE7Pvc

Ako vidíte, zariadenie sa najviac podobá na soundbar. Na rozdiel od neho a iných reproduktorov, ktorých úlohou je zaplniť interiér zvukom, SoundBeamer je navrhnutý tak, aby prenášal prispôsobené audio. Je to vďaka tomu, že má vysokú úroveň akustického tlmenia. Na vzdialenosť 1 m sa stíši o 20 dB. Bežné reproduktory stlmia zvuk zhruba o 3 dB – v celej miestnosti!

ZDROJ | Noveto

SoundBeamer 1.0 spárujete cez ​​Bluetooth s počítačom, tabletom, smartfónom, televízorom či hernou konzolou a môžete nechať vysielať zvuk priamo do vašich uší – pohodlne, bez slúchadiel.

SoundBeamer je ideálny pre videokonferencie, počúvanie podcastov, meditácie, hranie videohier a ale aj fitnes.

Útlm -20 dB zabezpečí, že zvuk bude pre vás „osobný“. Ak bude niekto vedľa vás, bude počuť len 10 %. Pokiaľ s vami kolega hovorí cez videohovor, vo vzdialenosti 1 metra od vás bude počuť iba tichý šepot.ZDROJ | Noveto

Pozrite siBose SoundWear Companion – golier so vstavanými reproduktormi

Modul obsahuje čipset Noveto so softvérom, ktorý sa postará o prenos zvuku do ucha. Proprietárne pole Noveto Transducer predstavuje nová generácia zvukových ovládačov, ktoré posúvajú akustické vlny tesne za uši poslucháčov. Modul 3D snímania lokalizuje a sleduje polohu uší používateľov v reálnom čase. Integrovaný softvér založený na AI zabezpečuje prirodzenú komunikáciu s interakciou tváre a hlasu. Nechýba ambientný mikrofón.

SoundBeamer je vybavený patentovanou technológiou, ktorú vyvinula spoločnosť Noveto.ZDROJ | Noveto

Podobné riešenia sme videli u výrobcov Bose a JLab, ako sa bude dariť tejto novej technológii. Určite by mnohí z nás privítali počúvať hudbu, ale aj kolegov počas dlhých videokonferencií.

ZDROJ | Noveto

CEO spoločnosti Noveto, Christophe Ramstein, povedal, že elektroniku bude vyrábať Foxconn, ktorý zásobuje aj Apple. Ramstein dodáva, že technológia bude dostupná aj pre iné technologické spoločnosti. Noveto im vie dodať čipsety a potrebný softvér, ktorý môžu ľahko integrovať napríklad do notebookov.

ZDROJ | Noveto

SoundBeamer 1.0 má 310 x 100 x 100 mm a hmotnosť 845 gramov, nezaberie teda veľa miesta ani na menšom pracovnom stole.

Ak vás Noveto SoundBeamer zaujal, môžete ho predpobjednať na Kickstarteri za 345 dolárov (286 eur) s termínom dodania od decembra 2021. Plná cena SoundBeameru má byť o 250 dolárov vyššia.

ZDROJ | Noveto

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku