Neutrogena má obal na smartfón, ktorý analyzuje pokožku

ZDROJ | Neutrogena

Spoločnosť Neutrogena sa teraz zamerala na technológie a predávať bude obal na smartfón. Ten bude skenovať pokožku tváre a následne odporučí produkt, ktorý by mal používateľ začať využívať.

https://youtu.be/pT8NVRViy5M

Skupina Johnson & Johnson nemusí byť známa každému, no patrí do nej ďalších 19 spoločností venujúcich sa skrášľovacej kozmetike. Neutrogena je jednou z nich. V Spojených štátoch amerických ide dokonca o najpredávanejšiu značku v starostlivosti o pokožku tváre. Johnson & Johnson chce na tejto skutočnosti ťažiť ešte viac a preto na trh prinesie špeciálny obal, ktorý používateľovi zoskenuje tvár.

ZDROJ | Neutrogena

Kryt s názvom SkinScanner bude využívať 12 LED svetiel, ako aj šošovku s 30-násobným zväčšením. Tú navyše lemuje senzor mastnosti pleti. Všetky senzory spolu ponúknu informácie o vráskach, veľkosti pórov a úrovni mastnosti pleti.

Pozrite siVýskumníci z MIT vynašli „živé“ tetovanie, ktoré reaguje na podnety

ZDROJ | Neutrogena

Po nasunutí na telefón a vytvorení niekoľkých fotografií sa kryt bezdrôtovo pripojí ku smartfónu. Aplikácia Skin360 následne porovná výsledky používateľa s ostatnými ľuďmi v rovnakej vekovej kategórii a ponúkne bodové ohodnotenie. V prípade, že pleť nedosiahne v analýze 100 bodov, aplikácia navrhne riešiť tento problém produktami od koho iného, ako Neutrogeny. Neskôr sa majú pridať aj výrobky druhých spoločností, všetky ale budú patriť pod Johnson & Johnson.

ZDROJ | Neutrogena

SkinScanner sa ale bude zameriavať len na estetickú stránku plete. Kožné choroby alebo akné preto bude musieť byť prenechané na dermatológa. Ďalším obmedzením je kompatibilita s iPhonom.

ZDROJ | Neutr ogena

Oficiálne bude kryt Neutrogena SkinScanner predstavený na konferencii CES 2018 už o pár dní. Predávať by sa mal začať už toto leto, prvou krajinou budú práve Spojené štáty americké, kde za gadget zákazníci zaplatia 50 dolárov.

ZdrojNeutrogena

Komentáre k článku