Netgear predstavil službu Armor. Zabezpečí vašu domácu bezdrôtovú sieť

ZDROJ | Netgear

Netgear je globálny dodávateľ sieťových produktov pre firmy, ale aj pre domácnosti. Je známa svojimi inovatívnymi technologickými riešeniami. Jej portfólio je zamerané na sieťové produkty pre malé a stredne veľké firmy. Pre bežných používateľov má napríklad zariadenia, ktoré im umožnia prepojiť ich multimediálne zariadenia a internet.

Nároky na bezpečnosť domácej internetovej siete sa z roka na rok zvyšujú. Len v roku 2016 prichádzalo denne k 4 000 ransomwarových útokov denne, čo predstavuje 300-percentný nárast za jediný rok! Mesačne k tomu prirátajte vznik 1,4 milióna phisingových webových stránok, ktoré sa vydávajú za oficiálne stránky rôznych spoločností, inštitúcií, či bánk s jediným cieľom – ukradnúť citlivé dáta používateľov. Keď si k tomu prirátame narastajúci počet inteligentných zariadení v domácnostiach, nemusíme byť nukleárnym vedcom, aby sme si zrátali, že zraniteľnosť našej siete výrazne stúpa.

https://youtu.be/xtKul7-ONJM

Netgear preto v spolupráci s firmou Bitdefender pripravil riešenie, ktoré ochráni domácu sieť a k nej pripojené zariadenia. Netgear Armor ochráni domácnosť pred „kybernetickou lúpežou“ – patria sem víry, spam, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Táto služba umožní bezpečný prístup na webové stránky, ale dokonca aj preverí zraniteľnosť jednotlivých zariadení v domácnosti. V prípade akejkoľvek podozrivej aktivity, ukončí spojenie a zabráni tak hackerov v prístupu do vašej siete. Používateľ je samozrejme o všetkých potenciálnych hrozbách informovaný a to vďaka mobilnej aplikácii Netgear Nighthawk.

ZDROJ | Netgear

Služba Netgear Armor je viazaná na vybrané routery značky Netgear, v súčasnosti je dostupná v najnovšej verzii firmware pre modely Netgear R6900P a R7000P. Zoznam kompatibilných zariadení sa bude ale postupne rozširovať. Používatelia, ktorí si objednajú túto službu, si môžu nainštalovať do svojich zariadení tiež program Bitdefender Total Security. Ten im poskytne ďalšie možnosti lokálnej ochrany, vrátane možnosti diaľkového vyhľadania a vymazania zariadenia z portálu Armor.

Pozrite siČo je to router, zariadenie, ktoré je už v každej domácnosti?

Netgear Armor ja navrhnutý pre zariadenia s OS Windows, macOS, Android a iOS. Prvých deveťdesiat dní využívania služby je zadarmo, po ukončení testovacej verzie bude ročný poplatok 69,99 eur. Či je to veľa, alebo málo, je to na individuálnom zvážení. Ani havarijné poistenie vozidla nie je lacný špás a predsa si ho platíme, takže otázka asi nebude, či si začať platiť podobnú službu ale kedy. Či radšej mať pokoj skôr, alebo sa „poistiť“ až potom, keď mi niekto hackne môj bankový účet.

 

 

ZdrojNetgear

Komentáre k článku