Netgear Arlo Pro – bezpečnostná kamera na baterky s lepšou výbavou

ZDROJ | Netgear

Spoločnosť Netgear predstavila druhú generáciu šikovnej kamerky Arlo. Nový model Netgear Arlo Pro je o čosi vybavenejší, no nestráca nič na univerzálnosti pôvodného modelu.

RECENZIANetgear Arlo Pro – Zabezpečte si svoj dom pred možnými zlodejmi

https://www.youtube.com/watch?v=kiGOyprlAQ8

Výrazne sa nezmenil ani dizajn. Ten je stále miniatúrny, konkrétne má kamerka rozmery len 79,3 x 48,6 x 70,5 a hmotnosť 136 gramov.

Na rozdiel od pôvodného modelu výrobca novinku vybavil mikrofónom a reproduktorom, vďaka ktorému je možné komunikovať s ľudmi pred kamerou (poštár, záhradník, zlodej?). Okrem toho pribudla aj 100 dB siréna na prípadné odplašenie zlodeja či divej zvery.

Pozrite siBezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

netgear-arlo-pro-11
ZDROJ | Netgear

Škoda však, že Netgear nemyslel aj na kvalitu videa. Tá ostala rovnaká, teda Arlo Pro natáča v HD (1 280 x 720 px) rozlíšení v H.264 kodeku. Natáčať vie aj v noci vďaka IR diódam. Natáčanie pritom nie je stále, ale len v čase, keď pohybový senzor zaznamená niekoho alebo niečo v 130° zornom poli kamery.

netgear-arlo-pro-9
ZDROJ | Netgear

Citlivosť pohybového senzora je po novom možné aj upraviť podľa potrieb, hlavne ak máte domáceho miláčika. Po zaznamenaní pohybu kamera nielen natáča, ale aj posiela info správy do e-mailu alebo ako notifikáciu do mobilnej appky (iOS aj Android).

netgear-arlo-pro-13
ZDROJ | Netgear

Novinkou je aj batéria. Tá sa nevymieňa, ale dobíja. Má kapacitu 2 440 mAh a podľa výrobcu vydrží do 6 mesiacov bez nabíjania. Dáta pritom neodosiela kamera, ale jej základňová stanica, ktorú je potrebné pripojiť k internetu buď cez kábel alebo cez Wi-Fi. Potrebná je však aspoň 1 Mbit/s linka.

Dáta sa ukladajú do cloudu (na 7 posledných dní z kamier zdarma) alebo na internú pamäť pripojenú cez USB port.

netgear-arlo-pro-14
ZDROJ | Netgear

Telo novinky je samozrejme odolné voči poveternostným vplyvom ako dážď, vietor, mráz apod. (IP65). Telo je síce biele, ale v prípade potreby si môžete dokúpiť čierny gumený návlek. Kamera sa á kúpiť cez web výrobcu za 190 dolárov (1 ks), no na fungovanie aj tak potrebujete aspoň štartovací set s kamerou a základňovou stanicou (250 USD). Za 650 dolárov môžete mať set so štyrmi kamerami.

 

ZdrojNetgear

Komentáre k článku