Netflix vylepšuje nastavenia, pridáva PIN a deťom vyberiete čo smú pozerať

ZDROJ | OnePlus

Netflix vynovil nastavenia a pridal viacero nových položiek, ktoré rozširujú možnosti využívania tohto najväčšieho streamingu na svete. Pre jednotlivé profily môžete vybrať čo smú a nesmú pozerať, viete im nastaviť jazyk a mnohé ďalšie. Ako na to?

Pozrite siVšetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

ZDROJ | Netflix

Ideálne, aby ste nastavenia robili cez desktop, resp. internetový prehliadač. Po prihlásení v pravom hornom rohu uvidíte svoju „profilovku“. Kliknutím na ňu a otvorením účtu (Account) sa dostanete k možnostiam úprav jednotlivých profilov, ktoré máte s účtom spárované.

Novinkou od Netflixu je práve možnosť ich detailnejšieho nastavenia. Pre každý jeden profil môžete zmeniť jazyk. Češtinu ale neodporúčam, po jej zapnutí zmizne z ponuky pomerne dosť titulov práve kvôli absencii tituliek alebo dabingu.

Podstatne zaujímavejšie je ale nastavenie Viewing Restrictions, teda obmedzení sledovania. Tu je možné upraviť nie len to, aká je veková hranica pre sledovanie filmov a seriálov, ale dokonca aj konkrétne tituly! To pre prípad, že nechcete aby vaše deti napríklad sledovali anime, tak do zoznamu napíšete názov filmu alebo seriálu. Plusom je, že si nemusíte pamätať celý názov, Netflix vám ho ponúkne po napísaní prvých písmen názvu. Zakázané tituly následne vidíte v zozname pod okienkom.

Ďalšou novinkou je konečne niečo, čo zamedzí tomu, aby hlavne vaše ratolesti obchádzali pokyny a prepínali medzi profilmi – ochrana PIN kódom. Stačí zadať 4-miestny PIN kód a do profilu sa vám nedostane už nikto. 

Poteší aj možnosť prezretia si toho, čo daný profil sledoval za posledných veľa mesiacov. Veľa v preklade znamená: za celú históriu účtu! Tá moja má tisícky riadkov a je ju možné stiahnuť aj ako CSV tabuľku!

Ostatné nastavenia účtu sú už pôvodné, ktoré Netflix ponúka niekoľko rokov.

Komentáre k článku