Netflix testuje novú cenovú politiku, ktorá nepoteší zákazníkov

Najpopulárnejšia video streamingová služba, Netflix, v Európe testuje novú cenovú ponuku, ktorá pridáva do aktuálnych možností 17-eurové členstvo.

HDR alebo High dynamic range, čiže vysoký dynamický rozsah je technológia, ktorá umožní upraviť jas, tak aby obraz vyzeral ešte lepšie a aby bol rozdiel medzi tmavými farbami a svetlými ešte výraznejší.

Túto technológiu podporovala v rámci Premium členstva aj služba Netflix, ktorá v rámci Európy testuje štvrtú cenovú možnosť pre predplatiteľov.

ZDROJ | Tutto Android

Pozrite siZNAČKY | Netflix – služba, ktorá nám prináša filmy a seriály už 20 rokov

Doteraz boli v ponuke tri možnosti – Basic za 7,99 eur, Standard za 10,99 eur (HD a dve obrazovky súčasne), Premium za 13,99 eur (4K Ultra HD a štyri obrazovky súčasne). Najnovšie sa však objavila možnosť Ultra v cene 16,99, ktorá pridáva práve spomínanú podporu pre HDR.

Podpora pre HDR doteraz bola v rámci Premium účtov, no hovorí sa, že túto možnosť budú najnovšie mať iba Ultra účty. Zároveň sa očakáva, že sa zníži počet súčasných streamov v rámci Premium služby zo 4 na 2 a účty Standard budú mať miesto 2 iba 1.

Hovorca spoločnosti Netflix sa pre portál CNET vyjadril, že „v tomto prípade testujeme odlišné ceny funkcie, aby sme vedeli, ako si naši zákazníci cenia službu ako takú.“

Pozrite siNetflix – pri čom si oddýchnuť cez sviatky?

Uvidíme, ako to nakoniec so zvyšovaním cien za Netflix dopadne, no veríme, že so zvýšením cien sa zvýši aj kvalita služby napríklad v podobe podpory pre ostatné krajiny.

Namiesto nelogického zvyšovania cien, by napríklad mohla služba odomknúť českú titulkovú podporu pre slovenský trh, prípadne by mohla začať podporovať prekladanie titulkov do seriálov do slovenčiny. Od spustenia služby pred viac ako dvomi rokmi sme sa dočkali menej ako 30 preložených filmov či seriálov.

ZdrojCnet,Engadget

Komentáre k článku