Netflix spúšťa rebríčky top 10 seriálov a filmov

ZDROJ | Netflix

Netflix málokedy uverejňuje informácie o sledovanosti ich seriálov či filmov. Najnovšie preto prekvapil, keď spustil rebríčky top 10 seriálov a filmov.

Ide o novú stránku top10.netflix.com, ktorú spravuje priamo streamovací gigant, na ktorej sa bude každý týždeň aktualizovať zoznam najpopulárnejších titulov na Netflixe.

Pozrite siOd dnes je na Netflixe hviezdami nabitá akčná komédia Red Notice

Okrem top 10 filmov a seriálov v angličtine, nebudú chýbať ani top 10 filmov a seriálov v iných jazykoch. Výhodou je, že rebríčky budú rozdelené aj podľa krajín. Tiež tu nájdete celkový rebríček najpopulárnejších filmov a seriálov.

Rebríčky sú zostavované podľa sledovanosti v hodinách od pondelka do nedele a aktualizované budú vždy v utorok. Rebríčky nebudú zamerané iba na oficiálne Netflix tituly, ale aj na licencované filmy či seriály. Samotná stránka je zatiaľ dostupná v angličtine a španielčine a regionálne rebríčky sú zatiaľ dostupné pre viac ako 90 krajín, čo je približne polovica z celkového počtu krajín, v ktorých je Netflix dostupný.

Jednotlivé rebríčky je možné si stiahnuť aj v Excelových tabuľkách a získať tak surové dáta. Priamo na stránke zároveň pri každom filme a seriáli nájdete preklik priamo na titul na Netflixe, takže môžete začať sledovať.

Denné top 10 rebríčky je možné vidieť priamo v Netflixe ako jednu z kategórií. Rebríčky však naďalej nereflektujú, koľko ľudí seriál či film dopozeralo do konca. Algoritmus sčítava celkový počet pozretých hodín.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siSquid Game – 6 zaujímavých faktov o najsledovanejšom seriáli na Netflixe

V súčasnosti vedie rebríček anglojazyčných filmov akčný titul Red Notice. V rebríčku nájdeme aj Army of Thieves a Army of the Dead, ktoré sú už tretí týždeň v top 10 rebríčkoch. Red Notice je na prvom mieste aj na Slovensku. Zo seriálov vedie samozrejme kórejský seriál Squid Game, ktorý je v top 10 zozname už 9 týždňov.

ZdrojNetflix

Komentáre k článku