Netflix sprístupnil prvé hry čím testuje chystanú hernú službu Netflix Games

ZDROJ | Netflix

Netflix ešte v polovici roka oznámil plány na spustenie hernej streamovacej služby Netflix Games. Tento týždeň urobila spoločnosť prvý krok a sprístupnila pre predplatiteľov prvé hry zdarma.

Netflix najal bývalého manažéra herného štúdia Electronic Arts – Mike Verdu, aby hernú službu rozbehol. Ten v Netflixe zastáva pozíciu vice-prezidenta pre herný vývoj.

Na budúci rok chce Netflix spustiť plnohodnotnú službu Netflix Games. Tie by mali byť zatiaľ súčasťou bežného predplatného bez ďalších príplatkov. Okrem prilákania nových zákazníkov, získa takýmto spôsobom Netflix konkurenčnú výhodu oproti ostatným streamovacím službám. Je síce pravda, že Apple okrem streamovacej služby, ponúka aj Apple Arcade hernú službu, no tieto dve služby nie sú prepojené a musíte za ne platiť zvlášť.

ZDROJ | Netflix

Pozrite siNetflix sa chystá preraziť aj vo svete videohier a to už na budúci rok

Ešte v auguste Netflix testoval svoje herné skúsenosti s integrovanými mobilnými hrami s používateľmi v Poľsku. Aplikácia Android Netflix ponúkala prístup k dvom možnostiam mobilných hier Stranger Things 1984 a Stranger Things 3.

Od tohto týždňa majú všetci predplatitelia možnosť stiahnuť a zahrať si päť hier na Android smartfónoch a tabletoch. Ide konkrétne o Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Card Blast a Teeter Up.

Doborou správou je, že nie všetky hry si vyžadujú internetové pripojenie, takže môžete hrať aj vtedy, keď zrovna nie ste prihlásený na Wi-Fi či ste mimo signálu. Hry sa dajú stiahnuť cez aplikáciu Netflix app.

Pozrite siSquid Game zvýši podľa uniknutých dát hodnotu Netflixu o takmer miliardu

Čo sa týka používateľov iOS zariadení, tí si podľa dostupných informácií na Netflix Games budú musieť počkať. Uvidíme, či sa Netflixu podarí taký úspech, ako sa podaril s ponúkaním online filmov a seriálov. Pokiaľ vás zaujímajú počiatky Netflixu a jeho história, určite neprehliadnite náš historický článok venovaný práve tejto úspešnej streamovacej službe.

ZdrojNetflix

Komentáre k článku