Netflix plánuje spustiť funkciu Shuffle Play na náhodné pozeranie obsahu

Funkcia Shuffle Play je známa najmä zo sveta hudobných aplikácií. Ide o zamiešanie obsahu tak, aby sa prehrával náhodne. Najnovšie plánuje túto funkciu zaviesť aj Netflix.

Netflix operuje tým, že častokrát ľudia nevedia, čo chcú pozerať a tak im Netflix pustí náhodný seriál, reláciu alebo film.

Pozrite siČo dnes pozerať na streame? Dva dokumentárne seriály na Netflixe

Samotnú funkciu už Netflix začal testovať minulý rok a vraj si ju používatelia obľúbili. Nepôjde o úplne náhodný obsah, ale o výber na základe vašej histórie pozerania. Podobne ako sa teraz na Netflixe objavujú percentuálne údaje o tom, že sa konkrétna relácia zhoduje s vašim obľúbeným obsahom, tak sa bude prehrávať náhodný obsah. Taktiež do tohto náhodného obsahu budú zaradené relácie, ktoré ste si uložili do kategórie „My List“, čiže tie, ktoré máte v pláne si pozrieť.

Algoritmus bude pracovať s najsledovanejšími žánrami, pozretými reláciami a vašim výberom. Pokiaľ dokážu na tejto funkcii vychytať muchy, výsledkom môže byť, že Netflix skutočne dokáže predpovedať, čo by sa vám mohlo páčiť a to vám pustí.

Na rozdiel od druhej populárnej streamovacej služby, HBO GO, na Netflixe stále chýba systém hodnotení, či už používateľský alebo napojený na niektorú z populárnych platforiem. HBO GO napríklad ponúka prepojenie s najväčšou filmovou databázou IMDB.

Pozrite si10 najsledovanejších seriálov na Netflixe za rok 2020

Funkcia Shuffle Play by sa mala na Netflixe objaviť ešte v tomto polroku. Možnosť výberu Shuffle Play sa objaví hneď po spustení Netflixu, konkrétne pri výbere profilu. Otázne je, či bude takáto funkcia využívaná.

ZdrojVariety

Komentáre k článku