Netflix má konečne aj český dabing, na HBO ale stále nemá

ZDROJ | Netflix

Rastúca popularita Netflixu a blížiace sa nariadenie EÚ zjavne aj americkej spoločnosti dali najavo, že by sa zišlo čosi robiť aj pre neanglicky hovoriacich divákov. Hoci zatiaľ iba v češtine, ale predsa, Netflix pridáva tituly aj s dabingom. Na množstvo dabovaných titulov HBO Go ale stále nemá.

ZDROJ | Netflix

Vo svete internetu prešla už poriadne dlhá doba odkedy sme sa naposledy pozreli na zúbok trojici najväčších VOD služieb dostupných na Slovensku. Kým HBO Go víťazí na poli lokalizácie, Netflix vyhral objemom titulov, ktoré vedel už v tej dobe ponúknuť. Časom pribudli české a slovenské titulky. Dnes je ich ešte viac a konečne pribúdajú už aj dabované tituly.

Pozrite siAko nájsť na Netflixe tituly so slovenskými alebo českými titulkami?

Žiaľ, nie v našom rodnom jazyku, no na druhej strane v jazyku, ktorému stále rozumie väčšina Slovákov, v češtine. Fanúšikovská fcebooková skupina Netflixu pre ČR a SR zverejnila niekoľko nových titulov, ktoré dostali český dabing. Sú medzi nimi napríklad aj nový seriál Dead to Me, komédia Murder Mystery, seriál Trinkets, ale aj Emoji Movie či viacero ďalších detských filmov.

ZDROJ | Netflix

Žiaľ, presný zoznam titulov s českým dabingom nie je možné získať. Ani vyhľadávanie na Netflixe nepomôže. Zadaním hľadania Audio in Czech sa vyroluje zoznam filmov, no vyššie spomínané tituly v ňom napríklad chýbajú.

Pozrite siNetflix, Amazon Prime a HBO dostanú silného konkurenta. Bude sa volať Disney+

ZdrojFacebook / Netflix CZ + SK Fans

Komentáre k článku