Netflix aj YouTube znižujú kvalitu, aby mohlo fungovať internetové pripojenie

ZDROJ | Pixabay

Keďže väčšina obyvateľstva Európy sedí doma, narástol počet sledovateľov YouTubu a Netflixu. Aby sa nepreťažovala sieť, streamovacie platformy sa rozhodli znížiť kvalitu rozlíšenia na štandard.

Zníženie kvality života pocítime aj pri sledovaní filmov, seriálov či videí. Po Netflixe sa aj video gigant YouTube rozhodol znížiť v Európe kvalitu rozlíšenia na štandardné. Informovala o tom agentúra Reuters.

ZDROJ | Netflix

Pozrite si8 vynikajúcich dokumentov o zdraví, ktoré nájdete na Netflixe

Takéto rozhodnutie prišlo po tom, čo Thierry Breton, európsky komisár pre vnútorné trhy a služby vyzval streamovacie služby, aby pomohli znížiť internetové preťaženie európskej infraštruktúry. Tá je momentálne potrebná pre pracovníkov na home office a tiež pre študentov, ktorí sa vzdelávajú online.

Netflix zatiaľ naplánoval zníženie rozlíšenia na 30 dní, no je možné, že v prípade pokračujúcej pandémie sa toto obdobie predĺži. Z dostupných informácií to ale vyzerá tak, že Netflix zatiaľ nezaviedol plošné zníženie kvality videa. Všetko bude závisieť od kapacity sietí. Rozlíšenie bitrate by sa malo znížiť približne o 25 %.

Okrem videí a streamovania, veľkú záťaž na internetové siete spôsobuje aj sťahovanie hier, ktoré tiež za posledné dni vyrástlo. Je preto potrebné, aby zareagovali aj herné spoločnosti alebo platformy ako Steam, ktoré by mohli takéto kroky obmedziť.

ZDROJ | Google

Pozrite siNetflix pridal novú kategóriu TOP10 najsledovanejšieho vo vašej krajine

Čo sa týka poskytovateľov internetového pripojenia, tí tvrdia, že zatiaľ to siete zvládajú napriek zvýšenému náporu.

Napriek tomu, že mnohých fanúšikov Netflixu alebo YouTubu táto správa pravdepodobne nahnevá, veríme, že takýto stav nebude trvať dlhodobo, keďže množstvo ľudí si za Netflix platí vyššiu cenu práve, aby dostali plnú kvalitu. Je však možné, že zníženú kvalitu pri sledovaní svojich obľúbených seriálov ani nepostrehnete.

ZdrojReuters

Komentáre k článku