Netatmo Presence je kamera, ktorá spozná či ide niekto cudzí

ZDROJ | Netatmo

Bezpečnostné kamery, ku ktorým nepotrebujete ťahať dlhé káble nie sú žiadnou novinkou. Netatmo Presence je však aj napriek tomu doslova revolučnou kamerou. Nie pre spôsob pripojenia, alebo dizajn, ktorý je tiež v skutku vydarený, ale pre niečo úplne iné. Netatmo Presence vás totiž dokáže spoznať.

recenziaNetatmo Smart Thermostat – tento termostat vás bude baviť!

Netatmo Presence 01
ZDROJ | Netatmo

Pozrite siBezpečnostná kamera úplne bez káblov – Netgear Arlo Smart Home Security Camera

Táto kamera sama vie, či osoba ktorá sa blíži k vášmu domu je známa, alebo sa jedná o niekoho nového. Jednoducho bude kamera automaticky vedieť či sa domov blížite vy, alebo sa blízko domu poneviera niekto, kto by tam nemal byť. Rozpoznávanie ľudí je jedna vec, ale Netatmo Presence si poradí dokonca aj s domácimi miláčikmi, alebo autami.

https://youtu.be/MFAqGiIxQNc

Kamera je pripojená na internet, takže v prípade podozrivého pohybu automaticky pošle notifikáciu na váš smartfón. Strážené miesto je navyše rozdelené do zón, notifikáciu teda dostanete iba v prípade, ak je pohyb v mieste, ktoré ste predtým určili. Netatmo Presence teda môžete využiť aj na stráženie špecifického miesta, povedzme vášho zaparkovaného auta, alebo domáceho miláčika.

Netatmo Presence 03
ZDROJ | Netatmo

Samotná kamera Netatmo Presence je schopná nahrávania Full HD videa, ktoré sa ukladá na microSD kartu a môže byť následne automaticky nahrávané na súkromný FTP server. Zorné poľe kamery je 100 ° a kamera vidí až do vzdialenosti 20 metrov.

Aj keď Netatmo Presence nie je priamo bezpečnostným riešením, na ktoré by ste sa mali spoliehať, v prípade ak ste na dovolenke, alebo dlhšiu časť dňa mimo domu, určite sa toto riešenie hodí na kontrolu priestorov, ktoré si zvolíte.

Netatmo Presence 04
ZDROJ | Netatmo

Netatmo Presence si však zatiaľ nekúpite. Výrobca plánuje uvedenie tejto kamery až na tretí štvrťrok 2016, pričom zatiaľ nie je známa ani jej cena.

ZdrojNetatmo

Komentáre k článku