Nest Hub Max od Google narástol a je inteligentnejší 

ZDROJ | Nest

Inteligentný monitor do domácnosti Nest Hub Max od Google priniesol hneď niekoľko noviniek. Okrem tých hardvérových aj jednu organizačnú.

Google tak trochu začal upratovať a na konferencii I/O oznámil, že všetky produkty z ich dielne určené pre domácnosť budú pod značkou Nest. Vytvoril sa nový tím Home-Nest, ktorého jediným zameraním budú produkty pre domácnosť. V tom je snáď už definitívne jasno, aj samotnému gigantovi.

ZDROJ | Nest

V čom sa Nest Hub Max líši od svojho predchodcu Google Home Hub? V prvom rade je to väčší displej. Nest Hub Max má 10-palcový, vďaka čomu je praktickejší v spoločných domácich priestoroch ako je kuchyňa alebo obývačka. Video či fotografie si pozriete pohodlnejšie s rozlíšením 1 280 x 800 pixlov. Displej je plne dotykový. Zariadenie má zapracovaný senzor na prispôsobenie jasu a teploty farieb okolitým sveteľným podmienkam.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=3tSgce4Wpxg

Novinkou je 6,5-megapixlová kamera s uhlom záberu 127 stupňov, ktorá sa dá použiť ako bezpečnostný prvok. Keď nie ste doma, dokáže vás upozorniť na pohyb. Notifikácia tiež príde ak kamera identifikuje cudziu osobu. Šikovné, ak máte doma dieťa, vypnutý detektor pohybu, no chcel by sa k vám dostať cudzinec. 

ZDROJ | Nest

Pozrite siGoogle Home Hub – inteligentný tablet pre vašu smart domácnosť

Samozrejmosťou sú videohovory cez Google Duo. Novinkou je Auto Framing, ktorý počas hovoru sleduje vašu tvár a automaticky ju centruje na stred obrazu, ak sa počas videohovoru pohybujete. Pridaná je tiež možnosť ovládania gestami. 

ZDROJ | Nest

Pozrite siGoogle Home Mini – asistent Google Home za 50 dolárov

Už sme spomenuli, že Nest Hub Max dokáže identifikovať neznámu osobu a poslať vám notifikáciu. Ak funkcia Face Match rozpozná známu tvár, zobrazí informácie z účtu, ktorý je jej pridelený. Napríklad, udalosti z kalendára alebo pripomienky. Nest Hub Max rozpoznáva tváre na základe strojového učenia a zvládne viacero členov domácnosti. Nechýba ani rozpoznávanie hlasu.

ZDROJ | Nest

Pozrite siGoogle I/O – Pixel 3a, Android Q či inteligentnejší Google Assistant

Pre čo najväčšie zachovanie súkromia má kamera zapracovaných niekoľko hardvérových riešení. Ak je kamera aktívna, rozsvieti sa zelená kontrolka. Hardvérovo viete odpojiť ako kameru, tak mikrofón. O prehrávanie stereo zvuku sa stará dvojica 10 W reproduktorov a 30 W subwoofer. Displej je vybavený Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11ac a nechýba ani Chromecast. 

ZDROJ | Nest

Inteligentný displej pre domácnosť Nest Hub Max bude dostupný v lete 2019 za cenu 229 dolárov. Treba byť opatrný, pretože aj minuloročný Home Hub je premenovaný na Nest Hub, bez Max, a jeho cena klesla z pôvodných 149 na 129 dolárov. Zároveň sa pridalo 12 nových krajín, v ktorých je dostupný. Sú to Kanada, Dánsko, Francúzsko, Nemecko, India, Taliansko, Japonsko, Holandsko, Nórsko, Singapur, Španielsko a Švédsko.

Zdrojengadget,gsmarena,blog.google

Komentáre k článku