Nest Cam Outdoor – externá bezpečnostná kamera s jedinou chybou

ZDROJ | Nest

Nest, ktorý je hlavne v USA dobre známy vďaka digitalizácii domácností predstavil novú externú kameru pre domácnosti či kancelárie.

Nest Cam Outdoor 6
ZDROJ | Nest

Nest Cam Outdoor je vybavená 1/3″ CMOS snímačom s 3 Mpx rozlíšením, pričom zvláda natáčanie Full HD videa (1080p/30p). Nerobí jej problém ani snímanie v tme, no len do vzdialenosti 6 metrov. Na to využíva infra LED diódy.

Pozrite siNest dá svoje smart technológie aj iným

Hoci svetelnosť optiky výrobca nezverejnil, uhol záberu uvádza na úrovni 130°. Samozrejmosťou kamery je odolnosť voči poveternostným vplyvom, vrátane mrazu (do -20°C).

https://www.youtube.com/watch?v=ciuIYGr5bfQ

Nest Cam Outdoor sa na stenu uchytáva pomocou magnetu a vďaka zaoblenej zadnej časti ju je možné nasmerovať akýmkoľvek smerom. Kamera má rozmery 7,2 x 7,2 x 8,9 cm, hmotnosť dosahuje 313 g.

Poteší tiež zabudovaný mikrofón, ale aj reproduktor, vďaka čomu je možné s vítanými či nevítanými hosťami aj komunikovať. A to cez smartfón a mobilnú appku Nest. Tá by vás mala vedieť upozorniť na pohyb pred kamerou.

Nest Cam Outdoor 2
ZDROJ | Nest

Jedinou nevýhodou kamery je výrazne biely kábel, ktorý musíte pripojiť až k zdroju, pričom má len 7,5 m. Druhý, síce menší, ale predsalen problém je neustále svietiaca dióda nad optikou. V noci je tak ľahko viditeľná.

Nest Cam Outdoor 5
ZDROJ | Nest

S internetom komunikuje pomocou Wi-Fi, pričom všetky dáta tečú do cloudu, odkiaľ si ich môžete pozerať odkiaľkoľvek zo sveta. V cloude sa dáta ukladajú počas 30 dní, potom sa automaticky premazávajú.

Novinka stojí 199 USD, za 10 USD mesačne môžete využívať aj šifrovanú komunikáciu. Kamera Nest Cam Outdoor bude dostupná v USA, Kanade, UK, Francúzsku, Holandsku, Írsku a Belgicku do konca roka.

Nest Cam Outdoor 4
ZDROJ | Nest

ZdrojNest

Komentáre k článku