Neskutočne farebný, taký je nový Volkswagen T-Roc

ZDROJ | Volkswagen

To, ako bude nový Volkswagen T-Roc vyzerať je známe už niekoľko týždňov. Teraz sa však táto novinka oficiálne dostáva aj na náš trh.

Nový Volkswagen T-Roc je kompaktným crossoverom, alebo SUV. Aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať jeho prím nebude terén, ale skôr mestská džungľa, kde sa vďaka viacerým parametrom bude cítiť doslova ako ryba vo vode.

Ako prvý model značky v tejto kategórii prináša T-Roc úplne nový dizajn, ktorého nosným prvkom je zmenená predná maska, alebo mohutná bočná línia, ktorá kombinuje tak znaky crossoverov, ako aj kupé.

Pozrite siVolkswagen Polo 1.0 TSI – Zase o krok napred

Nový T-Roc prinesie okrem nových tvarov aj nové možnosti personalizácie auta k obrazu svojmu. Bude tak doslova iba na používateľovi, aké kombinácie farieb a prvkov z ponuky využije.

Okrem trojice základných výbav totiž budú k dispozícii aj dva príplatkové balíky doplnkov, ktoré prinesú okrem špecifických prvkov výbav aj úplne nové možnosti dvojfarebného lakovania.

Celkovo tak budú mať budúci majitelia tohto kompaktného mestského SUV možnosť postaviť si auto z viac ako 24 kombinácii farieb. Základné farby karosérie totiž môžete doplniť o farebnú strechu.

ZDROJ | Volkswagen

Okrem samotnej karosérie si však môžete Volkswagen T-Roc personalizovať aj v interiéri. Na prístrojovom paneli tak môžete mať aplikovanú okrem matnej čiernej aj jednu zo štyroch dekoračných farieb.

ZDROJ | Volkswagen

Personalizácia je základom celého modelu a tak, aby toho nebolo málo, môžete si smelo personalizovať aj dodávané hliníkové disky. Okrem ponuky rozmerov od 17“ až po 19“ disky v ponuke nájdete aj disky s aplikáciou červenej, alebo modrej farby.

Vďaka svojmu vyššiemu posedu ponúkne Volkswagen T-Roc podobne ako SUV vyšší posed, ako aj mnohé prvky známe z triedy SUV. Nechýba napríklad vyššia svetlá výška, pohon oboch náprav, alebo prekryté prahy.

Novinka bude k dispozícii s paletou šiestich motorov, pričom trojica bude benzínových a trojica naftových. Základnou motorizáciou bude známy motor 1.0 TSi, ktorý ponúkne výkon 85 kW (115 k).

Nebude však chýbať ani úplne nový motor 1,5 TSi s výkonom 110 kW (150 k), ktorý bude možné kombinovať aj so 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG a pohonom 4MOTION.

Najvýkonnejším benzínovým motorom bude 2.0 TSi s výkonom 140 kW (190 k), ktorý bude dostupný výhradne s prevodovkou DSG.

Pozrite siVolkswagen California XXL Concept – na dovolenku už len s týmto autom

V prípade naftových motorov je situácia podobná. Základ tvorí pohonná jednotka 1,6 TDi s výkonom 85 kW (115 k), doplnená o motor 2,0 TDi s dvomi výkonovými verziami.

Základná poskytne výkon 110 kW (150 k) a najvýkonnejšia 140 kW (190 k). Samozrejme podobne, ako v prípade benzínových motorov, aj tu je možné jednotlivé motory, okrem základného kombinovať s automatickou prevodovkou DSG.

Nový Volkswagen T-Roc však okrem dizajnu, dostupných možností personalizácie a ponuky motorov určite zaujme aj množstvom asistenčných systémov, ktoré bude ponúkať. Nechýba totiž napríklad systém adaptívnej regulácie tlmičov, alebo bezkľúčové otváranie a štartovanie.

Samozrejme podľa vašich preferencií si budete môcť svoj Volkswagen T-Roc vybaviť aj prednými Full LED svetlami, či dokonca novým digitálnym prístrojovým panelom Active Info Display, ktorý namiesto analógových budíkov využíva displej s uhlopriečkou 29,7 cm.

Jedná sa v tomto prípade už o druhú generáciu podobného displeja, pričom jeho rozlíšenie je až 1 280 x 480 px, čo v konečnom dôsledku znamená jemnosť 133 dpi.

Volkswagen navyše na novej verzii svojho digitálneho prístrojového panelu popracoval a tak ponúkne bohatšie možnosti nastavení a personalizácie zobrazení.

ZDROJ | Volkswagen

Samozrejme T-Roc rovnako, ako ostatné modely automobilky ponúkne trojicu multimediálnych systémov. Základným infotainmentom bude Composition Colour, ktorý ponúkne 6,5“ displej.

Vyšším systémom sa stáva Composition Media, ktorý ponúkne 8“ displej a CD prehrávač a nakoniec najvyšším systémom je Discovery Media s rovnako veľkým displejom.

ZDROJ | Volkswagen

V ponuke je dokonca možnosť vybaviť si T-Roc prémiovým audio systémom Betas s celkovým výkonom 300 W. Nechýba ani možnosť bezdrôtového nabíjania smartfónov, alebo služby Car-Net, či podpora pre Apple Car Play a Android Auto.

ZDROJ | Volkswagen

Nový Volkswagen T-Roc je možné už objednávať, pričom jeho štartovacia cena (T-Roc 1.0 TSi 85 kW) je 16 840 €.

ZdrojVolkswagen TS

Komentáre k článku