Nepál zakázal PUBG, chce tým ochrániť deti a tínedžerov

ZDROJ | Brendan Greene

Hra PlayerUnknown’s Battlegrounds si získala priazeň stoviek miliónov hráčov, no podľa niektorých je až príliš populárna. Nepálske úrady hru zakázali, aby údajne ochránili deti a tínedžerov pred závislosťou.

Nepál vo štvrtok oficiálne zakázal hranie hry PlayerUnknown’s Battlegrounds. Všetci poskytovatelia internetového pripojenia musia hru blokovať a polícia je dokonca pripravená pri porušení tohto zákazu hráčov aj zatýkať. Dôvodom pre zákaz sú pritom iba obavy vlády a rodičov, že ich deti trávia pri hre príliš veľa času.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, alebo PUBG, je online hra založená na systéme Battle Royale, z ktorého si vzala inšpiráciu aj populárna knižná a filmová séria Hry o život. V hre sa na jednom ostrove proti sebe postaví až 100 hráčov, pričom na konci hry môže prežiť len jeden z nich. Hra je dostupná na platformy PC, Xbox One, PlayStation 4, iOS a Android.

Keďže mobilnú verziu si môže bezplatne stiahnuť v podstate ktokoľvek, z hry sa stal takmer okamžitý hit. Nepálski rodičia tvrdia, že ich deti namiesto štúdia, aktívneho pohybu alebo bežnej rutiny trávia všetok čas práve pri PUBG. Nepálske úrady preto museli zasiahnuť, aj keď doteraz k žiadnemu konkrétnemu incidentu nedošlo.

Herný vydavateľ Tencent, ktorý stojí za mobilným portom PUBG Mobile, sa musel prispôsobiť mladým hráčom aj v Číne. Z dôvodu miestnych regulácií musia hráči mladší ako 13 rokov získať od svojich rodičov povolenie na hranie, bez čoho sa im inak hra neodomkne.

ZDROJ | Ericsson

S menšou cenzúrou sa PUBG muselo popasovať aj v Indii, kde v niekoľkých mestách štátu Gudžarát bola hra zakázaná z rovnakých dôvodov ako v Nepále. V tomto prípade dokonca polícia musela zasahovať voči kriminálnikom, ktorí sa opovážili hrať PUBG na verejnosti. Mesto Ahmadábád však už tento zákaz zrušilo, najmä z dôvodu veľkej kritiky zo strany verejnosti.

ZdrojReuters,Xinhuanet,India Today

Komentáre k článku