Nepáči sa vám dizajn inteligentných hodiniek? Poskladajte si vlastné

Apple Watch, Garmin Watch, Fitbit, Suunto či mnohé iné. Trh so smart hodinkami je skutočne bohatý tak, aby si každý záujemca mohol vybrať vlastný model. Niekto však predsa má svoje predstavy a môže si smart hodinky poskladať aj sám.

Samozrejme základom sú technické zručnosti. Technický inžinier a dizajnér Samson March sa do tohto procesu pustil a podrobne opísal postup aj s použitými softvérmi.

ZDROJ | Samson March

Pozrite siToshiba Satellite Pro R50-C: poskladajte si svoj firemný notebook

Nevytvoril tak iba schému a návrh dizajnu hodiniek, ale aj vlastný operačný systém, na ktorom hodinky bežia. Samotný dizajn hodiniek pôsobí klasicky a nejde o žiadne extravagantné či moderné prvky. Dizajnér skombinoval drevený motív a kožu.

Hodinky boli po prvotnom návrhu vytlačené na 3D tlačiarni. Nasledovala technická časť tvorby obvodov, inštalácia displeju, ochranného skla a tiež senzorov ako napríklad akcelerometra či vibračného motorčeka.

ZDROJ | Samson March

Nasledovala najťažšia časť – kódovanie jednotlivých funkcií vrátane komunikácie so smartfónom, dotykového ovládania či návrhu používateľského rozhrania.

Po dokončení hodiniek pokračoval Samson March so skladaním nabíjacej kolísky, ktorá sa dizajnovo hodí k smart hodinkám. Tie sa nabíjajú približne dve hodiny a na jedno nabitie vydržia okolo sedem dní.

ZDROJ | Samson March

Škoda, že autor neprezradil, koľko mu celý proces vrátane písania kódu trval a tiež koľko peňazí ho vyšla samotná výroba hodiniek či nákup súčiastok.

ZDROJ | Samson March

Pozrite siApple iPhone 6S je možné poskladať aj zo súčiastok

Ak vás takýto nápad zaujal, autor uverejnil všetky detaily na internete vrátane detailného popisu kódu a všetko je zdarma prístupné. 

Na nápad pozitívne reagovali aj fanúšikovia, ktorí na fóre píšu, že by si takéto hodinky chceli kúpiť, keďže vyzerajú výborne. Čo na ne poviete?

ZDROJ | Samson March

ZdrojSamson March Imgur,Samson March Github

Komentáre k článku