Nekompromisná herná mašina v tele all in one?

Ako každé iné, aj konštrukčné riešenie počítačov všetko v jednom má svoje výhody a nevýhody. Je pekné a priestorovo úsporné, ale ťažko doň zmestiť výkonnejšie komponenty – kvôli priestorovému aj chladiacemu limitu. Maingear však tvrdí, že vyrobil all in one s extrémnym výkonom.

Maingear Alpha 24

Maingear Alpha 24 je pravdepodobne najvýkonnejším all in one počítačom na svete. Monitor má uhlopriečku 24 palcov a Full HD rozlíšenie a hoci určite netrpí anorexiou, nevyzerá byť zvlášť hrubý. Je to teda skoro zázrak, čo sa podarilo výrobcovi do zariadenia natlačiť. Základná konfigurácia zahŕňa solídny herný výkon v podobe Intel Core i3-3240 (Ivy Bridge) a grafiky Nvidia GeForce GT 650, čo stačí na nenáročné hranie. Táto konfigurácia mimochodom stojí 1 350 dolárov. Ak ale nemáte hlboko do vrecka, strop tvorí špičkový Intel Core i7-3770K (s odomknutým násobičom), grafika GTX 680, 16 GB RAM (notebookovský typ SO-DIMM), 3 TB HDD a 256 GB SSD. To už ale hovoríme o štyroch tisícoch dolárov. Otázne je, ako si útle chladenie počítača poradí so 77 W (procesor) a 200 W (grafika) odpadového tepla.

Maingear Alpha 24

Grafika sa našťastie dokáže prepínať na integrovaný Intel. Ako sa patrí na top-end počítač, nechýba Blu-ray mechanika, TV tuner ani HDMI. 3 USB porty verzie 2.0 sú však za tú cenu výsmech. Veľký potenciál pre novinku však nevidíme. Predovšetkým kúpa herného desktopu je aj dvojnásobne výkonnejšia. Navyše, hráči túžiaci po toľkom výkone sú väčšinou natoľko zdatní, že si vlastný počítač nechajú poskladať na mieru, alebo si ho rovno poskladajú sami.

Zdroj a foto: Engadget, HiTech Review

Komentáre k článku