Necksound – náhrdelník ako náhrada za slúchadlá?

ZDROJ | Kickstarter

Pri športovaní často počúvame hudbu. Väčšina ľudí používa slúchadlá, ktoré nie sú príliš bezpečné pri outdoor športoch. To chce zmeniť Necksound, nový projekt na Kickstarteri.

Necksound je farebný náhrdelník, ktorý prehráva hudobný obsah. Podobne ako okuliare Zungle (tiež Kickstarter projekt), má Necksound náhrdelník prehrávať hudbu pomocou priamych reproduktorov len v ohraničenom priestore, ktorý budete počuť iba vy.

Pozrite siZUNGLE – štýlové okuliare s reproduktormi priamo do lebky

Zároveň by ste mali vedieť počuť okolitý priestor a zvuky, takže by nemalo dochádzať k nehodám spôsobeným nepočutím blížiaceho sa auta.

Otázne bude, ako presne bude celková zvuková technológia fungovať. Dizajn produktu je však určite zaujímavý. Postupom času by mali prísť aj ďalšie farby náhrdelníku.

Najväčšou výhodou by mala byť práve absencia akýchkoľvek káblov, slúchadiel a iných nepríjemných doplnkov, ktoré častokrát zavadzajú. Necksound budete mať okolo krku a o viac by ste sa starať nemali.

Okrem počúvania hudby s ním môžete aj telefonovať. Vo vnútri náhrdelníku nájdete prehrávač s kapacitou 4 GB, do ktorého by nemal byť problém dostať okolo 1 000 skladieb.

Pozrite siNAYpredávanejšie slúchadlá za jún 2016

Necksound
ZDROJ | Kickstarter

Ak budete chcieť, môžete si do náhrdelníku pripojiť aj klasické slúchadlá. Výhodou náhrdelníku by však práve mala byť absencia zhoršenia sluchu, čo sa stáva pri používaní slúchadiel

Náhrdelník bude podporovať aj „share“ funkcie, pomocou ktorých môžete zdieľať svoje playlisty s ostatnými vlastníkmi náhrdelníka. Zároveň môžete počúvať s kamarátmi súčasne pomocou synchronizácie až troch náhrdelníkov súčasne pomocou Necksound aplikácie.

Pozrite siVolant – prvé slúchadlá s funkciou 3 v 1

Náhrdelník bude vyrobený zo silikónu. Momentálne sa dá predobjednať za lákavú cenu 80 euro, no počkáte si naň až do marca 2017.

Necksound vyzerá ako veľmi ambiciózny projekt, ktorý má budúcnosť. Uvidíme, aká bude kvalita zvuku a hlavne, či prehrávaný zvuk naozaj nebude nikto okrem vás počuť. Rozhodne sa však naň tešíme.

Pozrite siMeQ Even – slúchadlá so zvukom na mieru

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku