Nech to žije! Bose predstavuje novú líniu reproduktorov L1 Pro

ZDROJ | Bose

Známy výrobca audiotechniky Bose Professional predstavil inovovanú radu prenosných lineárnych systémov Bose L1 Pro, ktorá ďalej posúva kategóriu produktov PA. Tú výrobca uviedol pred 17 rokmi pôvodnou radou L1.

Samotné „L“ v názve naznačuje, že charakteristickým konštrukčným a dizajnovým prvkom je vertikálna lišta s lineárnym usporiadaním akustických meničov. Sú pozdĺž osi natočené v rôznych uhloch, čím sa dosahuje dokonalé vyžarovanie zvukového poľa so 180-stupňovým horizontálnym pokrytím a bez stojatého vlnenia.

Pozrite siBose má nové bezdrôtové slúchadlá pre fajnšmekrov aj športovcov

Päť prenosných produktov novej rady Bose L1 Pro – tri lineárne systémy a dva subwoofery –  ponúka čistejšie basy, vylepšené bezdrôtové ovládanie mixéra, či priestorovo úsporný dizajn RaceTrack. Keďže komponenty majú praktické brašny na prenášanie, získajú si sympatie zvukových technikov pri ozvučovaní hudobnej scény, pretože sú určené najmä na profesionálne ozvučenie pre hudobníkov a diskdžokejov.

ZDROJ | Bose

Nová rada prichádza s troma ozvučovacími systémami – L1 Pro8, L1 Pro16 a L1 Pro32, u ktorých číslo označuje počet meničov v lineárnej lište. L1 Pro8 a L1 Pro16 majú integrovaný subwoofer v spodnej časti, kým L1 Pro32 používa externý subwoofer. Na výber sú v tomto prípade dva modely subwooferov – Bose Sub1 a Sub2.

Vstavané viackanálové mixéry ponúkajú ekvalizér, dozvuk a fantómové napájanie a streamovanie cez Bluetooth. Prístup k úplnej knižnici vlastných predvolieb ekvalizéra ToneMatch umožňuje umelcom hrať v tonálnej kvalite nahrávacieho štúdia. Nové prenosné systémy PA poskytujú hudobníkom spektrum možností a tvorcom hudby zaujímavé riešenia pre pôsobivé zvukové zážitky.

Prenosné systémy ozvučenia Bose L1 Pro používajú aplikáciu L1 Mix, vďaka ktorej môžu muzikanti upravovať nastavenia mixu audia pomocou smartfónu alebo tabletu priamo na pódiu, alebo v hľadisku. V aplikácii je možné meniť nastavenia hlasitosti a ekvalizéra, pričom používatelia môžu sledovať, ako reagujú LED ukazovatele priamo na zariadení.

ZDROJ | Bose

Všetky tri audio systémy sú prenosné, ale líšia sa rozmermi a hmotnosťou.  V lineárnej časti sú umiestnené kĺbové neodymové meniče s priemerom 2“ pre stredy a výšky, pričom v L1 Pro8 ich je osem v lineárnom poli v tvare C. Tento model má v časti subwoofera basový menič o rozmeroch 7″× 13″, vybavený driverom RaceTrack. Celé zariadenie váži iba 17,7 kilogramu, takže v originálnom puzdre sa dá ľahko odniesť.

ZDROJ | Bose

L1 Pro16 má v lineárnom poli v tvare J inštalovaných 16 kĺbových 2“ meničov a v integrovanom subwooferi basový reproduktor s membránou 10 „× 18“ a neodymovým meničom RaceTrack, ktorý výkonovo konkuruje konvenčnému basovému reproduktoru s priemerom 15”. Pri hmotnosti 24,7 kg ide stále o dobre prenosné zariadenie, aj keď svaly potrénuje najviac z trojice.

ZDROJ | Bose

Vlajková loď L1 Pro32 by na tom bola vďaka 32 2″ meničom horšie, ale v tomto prípade je subwoofer oddelený, takže z hľadiska portability je v pohode. Na výber sú dva modely – Sub1 a Sub2, ktoré vážia 16,5 kg, respektíve 23,4 kg. Samotná lišta s 32 meničmi váži 13 kg. Lišta L1 Pro32 sa kombinuje so subwooferom pomocou jedného kábla s pripojením SubMatch pre napájanie aj zvuk. Pre maximalizáciu basov sa dajú spojiť dva subwoofery Sub1 alebo Sub2.

ZDROJ | Bose

Vďaka vysokému výkonu je Bose L1 Pro32 optimálnym riešením pre stredné, aj väčšie párty, diskotéky, svadby a koncerty.

Pozrite siDenon Home 350 – pre streaming to najlepšie

Každý systém L1 Pro je vybavený vstavaným mixérom, umožňujúcim tvorcom ľahké pripojenie rôznych nástrojov, mikrofónov a iných zdrojov zvuku a disponuje rovnakou konektivitu. Zahrnuté sú dva kombinované vstupy XLR s fantómovým napájaním, pomocné vstupy AUX 1/4“ a 1/8 “(3,5 milimetra). Osvetlené rotačné regulátory poskytujú okamžitý prístup k nastaveniam hlasitosti, výšok, basov a dozvuku pre každý kanál.

ZDROJ | Bose

K dispozícii je dokonca možnosť pridania ďalších nástrojov a ďalších zdrojov zvuku prostredníctvom vyhradeného portu ToneMatch – jeden kábel poskytuje napájanie aj digitálny zvuk medzi systémom a voliteľným mixérom Bose T4S alebo T8S, ktorý je dodávaný ako voliteľné príslušenstvo.

Prenosné audio systémy série L1 Pro sú v predaji od októbra. Ak plánujete po vypršaní všetkých tých „lockdownov“ a obmedzení hromadných podujatí inovovať výbavu pre ozvučenie, Bose L1 Pro môžu byť zaujímavým a praktickým riešením.

ZdrojBose

Komentáre k článku