Neato má dva nové robotické vysávače s LIDAROM a Wi-Fi

ZDROJ | Neato

Americké Neato na výstave IFA 2018 v Berlíne predstavilo dva nové robotické vysávače série Botvac. Oba modely na orientáciu v priestore využívajú laserový radar LIDAR a nechýba im ani Wi-Fi modul. Navyše vedia komunikovať s hlasovými asistentkami Amazon Alexa, alebo Google Assistant.

https://www.youtube.com/watch?v=HZZm_ZFDWVU

Neato Botvac D4 Connected má nahradiť už pomerne starý model D3. Rovnako model Neato Botvac D6 Connected nahradí model D5. Rozdiel medzi novinkami je hlavne vo výdrži na jedno nabitie.

Nižší model dokáže vysávať 75 minút, vyšší model zvládne 120 minút vysávania na jedno nabitie. Nižší model má aj slabšiu kefu s názvom Combo Brush, model D6 využíva Spiral Combo Brush, ktorú má aj top model D7. D6-ka má navyše vo výbave aj možnosť viacerých plánov pre poschodia (max 3), ale aj funkciu find me pre prípad, že sa vybije niekde, alebo zasekne niekde pod nábytkom.

ZDROJ | Neato

MEGASÚBOJ5 robotických vysávačov v najväčšom súboji na Slovensku

Čerešničkou je možnosť vytvorenia tzv. No-Go čiar v mapke konkrétneho poschodia. Vďaka nim vysávač nikdy neprejde cez vymedzenú čiaru. Odpadá tak lepenie magnetických pások či rozkladania virtuálnych stien ako u konkurentov.

https://www.youtube.com/watch?v=cktTqR3i1bI

Obe novinky majú funkciu Quick Boost. Počas vysávania poschodia totiž vysávače nemusia stihnúť povysávať všetko a tak sa idú nabiť. Quick Boost funkcie ale nabije batérie iba toľko, koľko budú potrebovať na dovysávanie. Nie je tak potrebné čakať 2-3 hodinky kým sa vysávač dobije napríklad na pol hodinu vysávania.

ZDROJ | Neato

Oba nové modely je možné ovládať cez smartfón, smart hodinky Apple Watch, Amazon Echo, Google Home, ale aj pomocu chatbotu Neato na Facebooku či IFTTT. Tákéto možnosti neponúka zatiaľ žiadny iný konkurnet.

ZDROJ | Neato

Neato botvac D4 Connected sa bude na domácom trhu predávať za necelých 500 dolárov. Vyšší model bude stáť o 200 dolárov viac. Ceny na americkom trhu sú však bez tamojších daní. U nás môžeme očakávať cenu o zhruba stovku vyššiu a v eurách.

ZDROJ | Neato

ZdrojNeato

Komentáre k článku