NAŽIVO – LG otvorilo v Prahe prvý showroom a ukázalo aj novinku G3 s

V novej značkovej predajni, ktorá sa nachádza v pražskej Galérii Harfa si budú môcť zákazníci zakúpiť všetky produkty spoločnosti LG, ktoré sa predávajú na českom a slovenskom trhu. Vyskúšať si tu môžete audio techniku LG, ktorá je nainštalovaná vo zvukotesnej miestnosti, alebo sa môžete nechať pohltiť obrazom najväčšej UHD TV LG na českom trhu. Nechýba však ani veľký výber bielej techniky a tiež klimatizačných jednotiek pre koncových spotrebiteľov a firmy.

LG showroom Galéria Harfa Praha

PREČÍTAJTE SI
Menší súrodenec LG G3 s pridaným písmenom „s“ je oficiálne na svete

To však bola iba jedna časť dnešnej udalosti, za ktorou stojí spoločnosť LG. Počas predstavenia sme mali totiž jedinečnú možnosť vyskúšať si novinku v podobe modelu LG G3 s. Ako už určite viete z nášho článku novinka je zmenšenou verziou súčasnej vlajkovej lode. Našťastie si z nej nezobrala iba takmer identický dizajn, ale aj množstvo funkcií, ktoré používatelia reálne využijú.

LG showroom Galéria Harfa Praha

Galéria z otvorenia LG showroom v Prahe

G3 s síce ponúkne fotoaparát s menším rozlíšením, ale našťastie laserové ostrenie, ktoré je neskutočne rýchle, ostalo v tomto prípade zachované. Nechýba ani možnosť vytvorenia fotografie dotykom Touch & Shoot, alebo gestom Gesture Shot, inteligentná klávesnica, poznámky QuickMemo+, alebo infračervený vysielač pre ovládanie domácich spotrebičov. Určite poteší aj notifikačná dióda. LG G3 s bude v predaji už v priebehu tohto mesiaca, pričom odporúčaná maloobchodná cena je stanovená na 333 €.

LG G3 s

Prvé dojmy z LG G3 s

Hardvérové parametre nového LG G3 s som vedel už po jeho predstavení, ale až dnes som mal možnosť v Prahe reálne si tento “mini” telefón vyskúšať. Na to, aby som bol schopný povedať, o koľko je lepšia G3 s ako predchádzajúci model G2 mini bolo zoznámenie s novinkou prikrátke. Uznať však musím, že aj napriek 5” displeju je ovládanie G3 s skutočne komfortné a v ruke sa drží pohodlne. Displej zaberá takmer celú prednú plochu a aj v prípade použitia ochranného púzdra Quick Circle je G3 s stále pomerne kompaktným smartfónom. Prekvapil ma pocit nízkej hmotnosti, ktorý evokuje podstatne nižšiu hodnotu ako udávaných 134 gramov. Aj napriek hardvérovo slabšej výbave oproti vlajkovému modelu boli reakcie systému svižné, ale na posúdenie výkonu a ostatných parametrov si budeme musieť počkať do plnohodnotnej recenzie.

LG G3 s

LG G3 s

LG G3 s

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku