NAŽIVO | Hospodárske noviny spúšťajú vlastnú on-line HNtelevíziu

HNtelevízia

Vladimír Mužík a Andrea Szőcsová

Hospodárske noviny a ich portál HNonline.sk dnes oficiálne oznámili, že od 26. mája spúšťajú svoju vlastnú televíziu. HNtelevízia bude v prvej fáze vysielať 7 rôznych relácií, každý deň jednu novú. Časom by mohlo pribudnúť viac formátov, vymyslených je ich takmer 30.

HNtelevízia

K novej televízii má Hospodárskym novinám pomôcť hlavne nové štúdio, ktoré v posledných týždňoch, ak nie mesiacoch pilne pripravovali na ostrý štart.

HNtelevízia

„Investíciu do výstavby a prevádzky nového televízneho štúdia považujeme za kľúčovú. Výroba vlastného videoobsahu je trendom, ktorý chceme na Slovensku udávať. Spojili sme sa preto s najlepšími profesionálmi na trhu a tí nám s výstavbou štúdia a programovej skladby pomáhajú,“ povedal Vladimír Mužík.

HNtelevízia

Šéfka webovej redakcie a on-line projektov MAFRA Slovakia, Andrea Szőcsová dodala: Pripravujeme publicistiku k svetovej ekonomike, ale aj rozhovory s ľuďmi, ktorí tým biznisom hýbu. Chceme skúšať nové veci, máme chuť zlepšovať a som rada, že aj vďaka tomuto štúdiu máme šancu posunúť HNonline.sk ďalej.“

HNtelevízia

Nové štúdio má nielen „zelené plátno“ na možnosť zmeny virtuálneho štúdia…

HNtelevízia

ale aj klasický pult na rozhovory.

HNtelevízia

Na stavbe štúdia sa podieľal architekt Jaroslav Holota, ktorý postavil napríklad štúdio televíznych novín TV Nova a mnohé iné. Technologickú časť dodal Jeffo Minařík, režisér úspešných slovenských programov. Programovú skladbu pomáhal pripraviť František Borovský, v súčasnosti programový riaditeľ TV Barrandov a bývalý riaditeľ TV JOJ a Jaromír Chalabala, niekdajší šéf programov na TV Nova.

HNtelevízia

Okrem klasických kamier má HN Televízia k dispozícii aj dvojicu diaľkovo ovládaných kamier.

HNtelevízia

Všetko sa ovláda z režisérskej miestnosti.

HNtelevízia

Sálavé televízne svetlá v malej miestnosti museli byť nahradené modernými LED zdrojmi.

HNtelevízia

Nové štúdio stálo podľa predstaviteľov do 100 000 €, čo je nemalá investícia. Napriek tomu HNtelevízia nemá byť konkurenciou pre formát typu TV.sme.sk. Uvidíme, čo nové relácie HNtelevízie do slovenského on-line sveta prinesú. Očakávania sú veľké.

HNtelevízia

HNtelevízia

HNtelevízia

A takto to dopadne, keď z TECHBOXu náhodou odíde redaktor do HNonline.:)

 

Zdroj: Hospodárske noviny

Foto: TECHBOX

Komentáre k článku