NAY TECHBOX roka 2016: Predstavujeme nominácie Sony

Rovnako, ako po minulé roky, aj v aktuálnom ročníku môžete v ankete NAY TECHBOX roka 2016 hlasovať za tie najlepšie produkty, bankové aplikácie a operátorov.

Je samozrejmosťou, že len vy, používatelia, ktorí sa s produktami a službami stretávate a používate ich deň čo deň, môžete rozhodnúť o víťazoch v jednej z ôsmich kategórií.

Ani tento rok nechýbajú novinky Lenovo v nomináciách viacerých kategórií a my si ich teraz predstavíme.

Sony α99 II

Nový model Sony α99 II síce prichádza až štyri roky po predchodcovi, no výrobca ukazuje, že počas tejto doby nespal. Novinka ponúkne 42,4 Mpx full-frame Exmor R CMOS snímač.

Fotoaparát α99 II je prvou full-frame zrkadlovkou výrobcu, ktorá ponúkne nový systém ostrenia označovaný ako 4D Focus. Jedná sa o hybridný systém osternia, ktorý ponúkne 79 dedikovaných bodov s fázovou detekciou.

Sony v prípade svojej novinky α99 II ponúkne aj možnosť natáčania UHD videí (100 Mbps, XAVC S) , pričom nechýba ani spomalené a naopak zrýchlené video. Nechýba ani 5-osá stabilizácia SteadyShot priamo v tele zrkadlovky a hodnoty ISO, ktoré sa môžu pohybovať až k hodnotám ISO 102 400.

Sony prepracovalo aj telo samotné. To je podobne ako v prípade predchodcu vytvorené zo zliatiny horčíka, tentokrát je však o 8 percent menšie a samozrejme odolné voči prachu a vode. Elektronický hľadáčik ponúkne OLED technológiu a rozlíšenie 1 024 x 768 px.

nay-techbox-roka-2016-06-sony-a99-ii
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré fotoaparát Sony α99 II prináša, podporiť v kategórii FOTOAPARÁT ankety NAY TECHBOX roka 2016, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo špičkových cien.

Sony BRAVIA ZD9 Series

Televízory Sony BRAVIA ZD9 Series prichádzajú na trh v troch veľkostiach – 65, 75 a 100 palcov. Sony sa zameralo opäť na dizajn, ktorý už na prvý pohľad pôsobiť luxusne a špičkovo.

Triluminos LCD TV má zároveň ponúknuť dokonalý obraz. Postará sa oň nielen Ultra HD rozlíšenie s podporou HDR obrazu, ale aj nová technológia Backlight Master Drive. Nový je aj procesor 4K HDR Processon X1 Extreme.

Na čo najlepší obraz poslúžia aj novinky ako objektovo orientovaný HDR remastering, duálna výpočtová databáza a Super Bit Mapping 4K HDR. Nový remastering slúži na detailnejšie produkovanie obrazov, databáza zlepšuje a znižuje zašumenie a Super Bit Mapping poslúži na jemnejší a prirodzenejší obraz.

Operačným systémom noviniek je OS Android TV. Chýbať tak nebude množstvo aplikácií, hoci opäť to nebudú úplne všetky, ktoré možno používate na Androide.

nay-techbox-roka-2016-12-sony-bravia-zd9-series
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré televízor Sony BRAVIA ZD9 Series prináša, podporiť v kategórii TV ankety NAY TECHBOX roka 2016, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo špičkových cien.

Sony PlayStation VR

Virtuálne okuliare Sony PlayStation VR pre PlayStation 4, ktoré môžete s hernou konzolou jednoducho prepojiť a behom pár sekúnd si dopriať zážitkok z virtuálnej reality.

Disponujú OLED displejom veľkosti 5,7” s rozlíšením 1 920 x 1 080 px. Ich obnovovacia frekvencia je 120Hz a odozva 18 ms. Displej so systémom šošoviek ponúkne zhruba 100° uhol pohľadu. V tele okuliarov je zabudovaný aj akcelerometer a gyroskop.

Okuliare ponúknu aj 3D zvuk, no len vo forme 3,5 mm audio konektora. K PlayStation sa pripoja cez HDMI a USB. Zaujímavé je, že hry budete môcť hrať aj s okuliarmi, ale aj cez TV.

nay-techbox-roka-2016-24-sony-playstation-vr
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré virtuálne okuliare Sony PlayStation VR prinášajú, podporiť v kategórii INOVÁCIA ankety NAY TECHBOX roka 2016, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo špičkových cien.

Sony Xperia XZ

Nová vlajková loď na poli smartfónov, Sony Xperia XZ, prichádza s viacerými vylepšeniami. V prvom rade je to inovovaný dizajn so zaoblenými hranami prednej a zadnej strany, vďaka čomu sa zlepšila ergonómia a držanie smartfónu. Zadnú stranu pritom prekrýva kryt zo špeciálnej zliatiny Alkaleido.

Xperia XZ prináša aj pokrokové technológie fotografovania. Zásadnou novinkou fotoaparátu je trojité snímanie obrazu. Smartfón je totiž vybavený trojicou senzorov (CMOS+PDAF, Laser AF, RGBC-IR), ktoré pracujú samostatne, bez nutnosti zapínania a automaticky vylepšujú výsledné fotografie.

Vďaka technológiám adaptívneho nabíjania Qnovo a Battery Care batéria smartfónu Xperia XZ môže vydržať v pôvodnom stave dvakrát tak dlho, ako v bežných mobilných telefónoch.

Pre zmenu funkcia Smart Cleaner sa stará o kondíciu procesora, a tým aj batérie, čistením nepoužívaných procesov a optimalizuje tak pamäte RAM aj ROM. Užitočné Xperia Tipy vám pomôžu spoznávať smartfón a naučia správne a efektívne ho používať.

Jednou z výrazných inovácií smartfónu je implementácia najnovšieho USB Type-C portu pre nabíjanie či prenos dát. Na bezdrôtovú komunikáciu využijete dvojpásmové Wi-Fi, Bluetooth verzie 4.2, ako aj NFC.

nay-techbox-roka-2016-48-sony-xperia-xz
ZDROJ | Sony

Ak chcete pokrok a inovácie, ktoré smartfón Sony Xperia XZ prináša podporiť v kategórii SMARTFÓN ankety NAY TECHBOX roka 2016, hlasujte v ankete a vyhrajte jednu zo špičkových cien.

sony vyhraj

ZdrojNAY TECHBOX roka 2016

Komentáre k článku