Návrat legendy sa začal v Nitre – Land Rover Defender

Nie je pochýb o tom, že Land Rover Defender je doslova ikonou a to nielen pre túto automobilku, ale pre každého nadšenca nespevnených ciest a dobrodružstva. Pred štyrmi rokmi sa však jeho výroba zastavila a automobilový svet si musel počkať na jeho nástupcu.

Pozrite siRange Rover Velar – luxusné SUV, ktoré navrhol Slovák

Ten prišiel včera, kedy podobu nového Land Rover Defender mohol spoznať celý svet. My sme nemohli pri jeho predstavení chýbať a tak vám môžeme priniesť prvý pohľad na úplne nový Land Rover Defender.

Tento model je špecifický nielen svojim dizajnom, ktorý je pripravený na 21. storočie, ale aj tým, že sa pre celý svet vyrába v novom závode Jaguar Land Rover v Nitre. Práve tu sa totiž konala súbežne so svetovou aj tá slovenská premiéra. Nový Defender sa totiž podobne ako Land Rover Discovery bude vyrábať práve v závode v Nitre.

Ako už prezrádza samotný dizajn nového Land Rover Defender, oproti poslednému modelu je to poriadna zmena. Potešením však je, že automobilka ponechala niektoré prvky, ktoré odkazujú aj v prípade nového modelu na tie predchádzajúce.

Odhliadnuc od toho, že podobne ako všetky modely Defender doposiaľ, aj tento je pripravený zdolávať aj ťažší terén, teda mu nechýba sofistikovaný pohon 4×4, vrátane systému Terrain Response 2, prináša nový Defender aj poriadnu dávku technológií a asistenčných systémov.

V prednej časti nechýbajú LED svetlá, ako aj sústava kamier a radarov pre asistenčné systémy ako je sledovanie jazdných pruhov, alebo adaptívny tempomat. Land Rover v jeho prípade prepracoval aj multimediálny systém, ktorý prinesie okrem iného aj bezdrôtové aktualizácie komponentov, takže bude Defender pripravený aj na budúcnosť.

Prvý krát bude Defender okrem vznetového a zážihového motoru k dispozícii aj s technológiou mild-hybrid a plug-in hybrid. Samozrejme nebude chýbať niekoľko karosárskych verzií a tiež možnosť nakonfigurovať si svoje vlastné vozidlo podľa predstáv a to nielen vďaka výbavám, ktoré budú k dispozícii, ale aj prostredníctvom rôznych balíkov príslušenstva, ktoré automobilka pripravila.

Komentáre k článku