Návrat Jak & Dexter – klasika z PS2 zavíta už tento rok na PlayStation 4

ZDROJ | Sony

Od čias PlayStation 3 nám vývojári začali servírovať prerábky svojich starších hier. Najnovšie sa na PlayStation 4 chystá kultová arkáda Jak & Dexter.

Legendárne štúdio Naughty dog, ktoré stojí za sériami ako Crash Bandicoot, Uncharted či Last of Us, sa podieľalo aj na trilógii Jak & Dexter vtedy ešte pre PlayStation 2. Hra neskôr vyšla ako HD remaster s trofejami na PlayStation 3 a tento rok ju môžeme očakávať aj na poslednú generáciu konzoly od Sony.

https://www.youtube.com/watch?v=d-7Wm-zyOc8

Pozrite siTop 10 hier ako ideálny darček pre každého hráča

Prinesie pôvodné tri hry z PlayStation 2 plus závodnú časť Jak X, ktorá sa zamerala čisto na preteky s autami. Všetky štyri hry by mali mať o niečo vylepšenú grafiku a samozrejme podporu trofejí. Tiež budú podporované network funkcie Shareplay, Remote Play a Activity Feeds.

Pre priblíženie, Jak & Dexter je trilógia, v ktorej sa dostávate do kože hrdinov Jaka a jeho kamoša Dextera. Prvý diel je skôr arkádovejšie zameraná skákačka Jak and Daxter: The Precursor Legacy, ktorá pripomína predchodcu z PlayStation 1, Crasha Bandicoota. Druhý a tretí diel, Jak II a Jak III sú oveľa temnejšie s otvoreným svetom, kde môžete jazdiť na vznášadlách, buginách, dostanete zbrane a príbeh je oveľa komplexnejší. Posledný diel Jak X sa zameriava na závodnú časť.

ZDROJ | Sony

Pozrite siPlayStation Experience 2016 – predčasné Vianoce od Sony

Herná séria ponúkla na tú dobu návykovú hrateľnosť, otvorený svet a veľmi vtipné momenty, ktoré rozosmejú aj po vyše 15 rokoch.

Cenu ani dátum vydania zatiaľ nevieme, no môžeme očakávať skôr druhú polovicu roku 2017. Bude v podobe na stiahnutie cez PS Store. Pre tých, ktorí o tejto hernej sérii počujú prvýkrát, určite im odporúčam hru kúpiť, keďže ponúka skvelú hrateľnosť, perfektný príbeh a zábavu na množstvo hodín.

Hra je napriek detskej grafike určená aj pre staršiu generáciu hráčov, takže sa nenechajte odradiť. V prípade, že nemáte PlayStation 4, trilógiu si môžete zahrať aj na PlayStation 3, kde už vyšla pred pár rokmi.

ZDROJ | Sony
ZDROJ | Sony

Pozrite siUncharted: The Lost Legacy – čo všetko vieme o pripravovanom datadisku?

ZdrojSony

Komentáre k článku