Ako urobiť zo starého iPhonu Apple TV?

Možno aj vám napadla otázka, čo so starým iPhonom. Ak je relatívne nový, dá sa pomerne výhodne predať. Za starší model, napríklad iPhone 6 či 6s už nedostanete veľa, zvlášť ak je poškriabaný, nemáte od neho obal a podobne.

Dnes si ukážeme, ako sa dá urobiť zo staršieho iPhonu (ale aj iPadu) zariadenie, z ktorého môžete streamovať video do televízora. Televízor nemusí byť smart model, postačí že má HDMI konektor.

Samozrejme, z iPhonu nikdy nebude plnohodnotné Apple TV. Zariadenie bude stále pracovať v iOS a nie tvOS, čo je skôr výhoda, ako nevýhoda, ale nebude to mať skvelé diaľkové ovládanie.

Pozrite siApple TV 4K 64 GB – podpora Ultra HD s HDR nie je všetko

Okrem „obstaróžneho“ Apple zariadenia potrebujeme nainštalovať ešte vhodnú aplikáciu a na spojenie iPhonu s TV budeme potrebovať redukciu z Lightning na HDMI. Ak nemáte spomínané veci zakúpené, nevyhnete sa finančným výdavkom. Samotnú aplikáciu nám nutne netreba, záleží na tom, čo presne (a odkiaľ) chceme prehrávať do televízora.

Z vlastnej skúsenosti môžem vrelo odporučiť aplikáciu nPlayer. Dokáže prehrať azda každý formát, podporuje titulky a DTS: X. Okrem lokálneho úložiska dokáže prehrávať cez WebDav, FTP a ďalších, ale aj z cloudových služieb ako sú Amazon Coud Drive a ďalšie (na obrázku dole nevidieť OneDrive, pCloud a Yandex.Disk).

Ďalšia vynikajúca appka je Infuse, ktorú využívam práve v Apple TV, pretože nPlayer toto zariadenie nepodporuje. Kúpou Infuse získate aplikáciu aj do iOS. Infuse je ale o dosť drahšia ako nPlayer.

Ak máte na cloude uložené filmy, takáto aplikácia vám príde rozhodne vhod. Samozrejme, filmy si takto môžete pozerať nielen doma, ale všade, kde je internetové pripojenie.

V prípade, že si vystačíte so streamovaním priamo z iPhonu (iPadu) – napríklad ak sa uspokojíte s YouTube, máte predplatené HBO, alebo Magio GO, nemusíte kupovať nPlayer.

Ja takto využívam iPad mini 4 v hosťovskej izbe, kde síce televízor je, ale Apple TV nie. Či si už niekto z rodiny (prípadne návšteva) pozrie film z našej domácej zbierky, vyberie niečo z ponuky televíznych staníc, alebo video na YouTube, takéto riešenie sa nám veľmi dobre osvedčilo.

ZDROJ | nPlayer

nPlayer95%

Veľkosť:
76,8 MB
Platforma:
iOS 9.3 alebo novší
Cena:
5,49

Perfektná aplikácia, ktorá umožňuje prehrávať všetky druhy video formátov a kodekov bez nutnosti konvertovania súborov. Dokáže streamovať filmy z rôznych zdrojov vrátane cloudu a NAS. Podporuje DTS a DTS: X.

Komentáre k článku