NÁVOD | Ako dostať hodnotenia filmov a seriálov do Netflixu?

Ak používate Netflix, určite ste si všimli doslova šialené hodnotenie jednotlivých titulov. Ide o rating na základe vašich predchádzajúcich sledovaní, hodnotení a hodnotení iných používateľov. Konkurenčné služby pritom nemajú problém s integráciou IMDB.com. Je tu ale spôsob, ako ho do Netflixu dostať. Žiaľ, iba pre Chrome.

Pozrite siVšetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Niežeby predošlý systém hodnotenia bol lepší, no ani ten aktuálny nie je v podaní Netflixu ideálny. Pokojne sa totiž môže stať, že aj B-čkový film alebo seriál má pre vás 96% a viac iba preto, že má mnoho spoločného s inými titulmi, ktoré ste v minulosti sledovali a hodnotili.

Percentuálne odporúčanie ale nemá nič spoločného s reálnym hodnotením titulu. Často sa mi v poslednej dobe stalo, že po vyhľadaní daného titulu na IMDB alebo Rotten Tomatoes bolo hodnotenia veľmi nízke.

Pozrite siFLIXABLE – aj Netflix je možné vylepšiť, a to výrazne

Po pátraní na Google som objavil žiaľ iba čiastkové riešenie, ktoré ale mnohým môže stačiť – rozšírenie RateFlix pre internetový prehliadač Google Chrome.

Rateflix následne pri prehliadaní titulov na webe Netflix pridáva drobné info s číselným hodnotením z IMDB.com, Rotten Tomatoes a Metacritic v závislosti od dostupnosti informácií na daných platformách. Hodnotenia Rotten Tomatoes a Metacritic sú aktuálne dostupné iba pre filmy.

Pozrite siZNAČKY | Netflix – služba, ktorá nám prináša filmy a seriály už 20 rokov

Samozrejme, trojica hodnotiacich webov vám nepovie, či sa vám film, alebo seriál bude páčiť, no vďaka hodnoteniu budete mať aspoň informáciu či titul stojí vôbec za otvorenie. Napríklad taký seriál Black Mirror nemusí vôbec sadnúť každému a pritom má hodnotenie okolo 90%.

Zo skúsenosti viem, že všetko po 50% hodnotenie je na 100% nepozerateľné. So stúpajúcim hodnotením stúpa aj kvalita. Podľa môjho skromného poznania je väčšina titulov s hodnotením nad 75% určite pozerateľná. Komédie s takýtmo hodnotením ale nájdete ťažšie, pri nich treba o cca 10% poľaviť.

Rozšírení pre Chrome je viacero, no RateFlix mi prišiel ako najlepší. Žiaľ, ani ten nie je dokonalý a hodnotenia nezobrazuje vždy ako má. Pri viacerých tituloch hodnotenie jednoducho chýba.

Ak máte možnosť, využiť môžete aj appku Upflix (Android, iOS), ktorá je ale nedostupná na Slovensku. Ak ale žijete v zahraničí, pokojne ju vyskúšajte. Aplikácia totiž obsahuje databázu titulov z Netflixu aj s ich hodnoteniami.

Komentáre k článku