Navigácia HERE vraj pôjde do rúk Audi, BMW a Mercedes-Benz za 2,5 mld eur

Nokia HERE

O tom, že Nokia plánuje predať svoju divíziu s HERE mapami sme informovali v apríli. Podľa správy The Wall Street Journal ale z hry vypadol mladý gigant Uber. Prémiové nemecké automobilky Audi, BMW a Mercedes-Benz z koncernov VW AG, BMW AG a Dailmer AG v hre ostávajú s vyššou ponukou.

Práve táto trojica automobiliek sa vraj už predbežne s Nokiou dohodla, že za divíziu Nokia Here zaplatí niečo vyše 2,5 miliardy eur. To je však výrazne menej, ako kedysi Nokia zaplatila za spoločnosť Navteq v roku 2008, ktorá ju stála 8,1 mld dolárov.

Nokia HERE

Ak by dohoda automobiliek a Nokie nevychádzala, nemecké prémiovky sú vraj pripravené prizvať ďalšie veľké automobilové spoločnosti, aby zainvestovali do Nokia Here. Či už sami, alebo s pomocou ďalších spoločností, Nokia Here kúpia, pre majiteľov vozidiel týchto značiek to bude znamenať len pozitíva. HERE totiž patrí medzi najlepšie navigačné softvéry a tak sa budeme môcť tešiť na kvalitné mapové podklady i v automobiloch. Práve tie bývajú často problémom (hoci sa to z roka na rok rapídne zlepšuje), sú zastarané alebo ich rozhranie nemá s komfortom veľa spoločného.

Nokia HERE

Zdroj: The Wall Street Journal

Ilustračné foto: Nokia

Komentáre k článku