Navigácia HERE bude využívať dáta o premávke zo senzorov v autách

Navigácia HERE zdokonalí aktuálne informácie o doprave vďaka značkám Audi, BMW a Mercedes-Benz. Služba Real-Time Traffic bude čerpať dáta priamo zo senzorov v automobiloch.

ZDROJ | HERE

Zdrojom dát budú kamery, GPS, brzdy, svetlá ale aj stierače. V praxi to znamená, že ak senzor na stieračoch zaznamená silný dážď, navigácia ďalších vodičov upozorní na nepriaznivé počasie. Ak GPS zaznamená, že sa viacero vozidiel za sebou pohybuje pomaly, ostatných používateľov upozorní na dopravnú zápchu.

Pozrite siSygic do svojej navigácie pridal podporu rozšírenej reality

Takto z časti fungujú aj niektoré iné navigácie ako napríklad Waze, no senzory v automobiloch dokážu zozbierať oveľa väčšie množstvo dát, ako aplikácia v mobile. HERE očakáva, počet áut odosielajúcich dáta bude narastať od roku 2018 a postupne sa do tohto programu zapojí aj viacero automobiliek.

ZDROJ | HERE

Služba bude fungovať v 63 krajinách, vrátane Slovenska. Tridsať krajín dostane aj varovania o bezpečnosti premávky, ktoré napríklad vodičov varujú aby pribrzdili v prípade, že sa pred nimi nachádza stojatá kolóna.

Pozrite siBMW i3 zvládne cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice

Dáta nie len že pomôžu aktuálnej dopravnej situácii, mohli by taktiež pomôcť miestnym úradom pri analýze dopravnej záťaže jednotlivých ciest. Bude už len na jednotlivých úradoch, či dostupné dáta využijú na zlepšenie cestnej dopravy.

HERE Open Location Platform

The Open Location Platform is HERE > http://her.is/2dRBn5v

Dikirim oleh HERE Technologies pada Selasa, 06 Juni 2017

Navigáciu HERE WeGo si môžete stiahnuť na Android iOS.

ZdrojHERE

Komentáre k článku