Naučte sa cudzojazyčné pojmy pomocou návykovej hry Sticky Terms

ZDROJ | Philipp Stollenmayer

Vedeli ste, že japončina má výraz pre situáciu, kedy po návšteve kaderníka vyzeráte ešte horšie, ako predtým? Takýchto výrazov, pre ktoré neexistuje v angličtine a často ani v slovenčine doslovný preklad, nájdete v hre Sticky Terms stovky. Naučíte sa ich pritom doslova návykovou formou.

https://youtu.be/zl5gdqiOwXY

Mobilná hra Sticky Terms spája geniálnym spôsobom zábavný a poučný obsah s hernou mechanikou, od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť. Na to, vás zabavila, sa pritom nemusíte vyžívať v lingvistike ani kulturológii, hoci do týchto oblastí vďaka hre Sticky Terms tak trochu zabŕdnete aj bez toho, aby ste si to uvedomili.

O čom teda Sticky Terms je? Princíp hry je veľmi jednoduchý. Hra vám na začiatku každého kola predostrie slova alebo frázy rozdelené na farebné fragmenty, ktoré musíte najprv od seba akoby odlepiť, pootáčať a správne pospájať.

Problémom je, že pôjde často o slová, ktoré nebudete poznať a tak až do posledného momentu nebudete vedieť, ako majú byť farebné fragmenty poskladané. Ak sa vám však slovo či frázu podarí úspešne poskladať, Sticky Terms vám vysvetlí jej význam.

Pozrite siHry s humorom: v Maneater ste žralok, Ion Fury ako nový Duke Nukem a Saints Row

Hra obsahuje celkovo 249 cudzojazyčných pojmov rozdelených do rôznych kategórií podľa ich spoločného významu. Tešiť sa tak môžete napríklad na kategóriu „Yuck“ obsahujúcu skutočne nechutné pojmy alebo kategóriu „Fails“, v rámci ktorej si po prečítaní niektorých významov poviete nahlas „Au“.

Hru Sticky Terms si môžete stiahnuť bezplatne a bez platenia môžete pristupovať aj k celej knižnici slov. Pre odomknutie ďalších kategórií si stačí pozrieť krátku reklamu, no ak nechcete tieto reklamy sledovať a radšej by ste podporili tvorcu hry priamo, zakúpením hry see/saw alebo supertype od rovnakého tvorcu môžete reklamy z hry Sticky Terms jednorázovo odstrániť.

Sticky Terms97%

Veľkosť:
113.7 MB
Platforma:
Android 4.0.3 alebo novší, iOS 12.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

Sticky Terms vás naučí stovky cudzojazyčných pojmov prekvapivo návykovým spôsobom. Hre sa dá vytknúť snáď iba chýbajúca slovenská lokalizácia, vďaka ktorej by sa k tomuto titulu mohlo dostať viac slovenských hráčov.

Komentáre k článku