Naprieč Čínou s Huawei P9 – časť 1. Peking

mon

Huawei P9 nie je najnovším modelom tohto čínskeho výrobcu, aj napriek tomu sa však jedná o smartfón, ktorý ponúkne unikátnu kombináciu dvojice fotoaparátov s logom legendárnej značky Leica. Ja som mal jedinečnú možnosť stráviť týždeň v zemi, kde sa táto novinka zrodila. Pozrite sa teda spoločne s nami na Čínu prostredníctvom dvojice objektívov Huawei P9.

Huawei P9 TB_12

Huawei predstavil svoju vlajkovú loď, model Huawei P9 ešte v apríli tohto roku. „pé-devina“ prináša okrem výkonnejšieho hardvéru aj jednu, teda skôr dve novinky. Sú nimi, ako už istotne viete dva objektívy, na ktorých vývoji spolupracovala s čínskym výrobcom aj spoločnosť Leica.

Pozrite siHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Spoločnosť Huawei si je potenciálu dvojice fotoaparátov, z ktorých jeden disponuje štandardným „farebným“ snímačom a druhý je monochromatický vedomá. Práve preto na kvalitu samotného fotoaparátu upozorňuje kde je to možné.

Huawei P9 TB_08

Ako však najlepšie overiť, či sa fotoaparát v prípade Huawei P9 skutočne tak podaril, ako výrobca tvrdí? Odpoveď je jednoduchá, vyskúšať ako fotí. Celý trip do Číny som sa teda rozhodol fotiť iba prostredníctvom Huawei P9.

Všetky fotografie z Číny, ktoré v tomto článku nájdete sú fotografované prostredníctvom Huawei P9. Ich rozmery však boli pre použitie v článku zmenšené.

huawei-p9-cina-2016-tb_28

Má to hneď niekoľko výhod. Nemusel som zo sebou zbytočne ťahať veľkú zrkadlovku a starať sa o to, aby bola jej batéria nabitá. Možnosť vytvoriť skutočne zaujímavé fotografie iba prostredníctvom smartfónu a najmä možnosť ich okamžite zdieľať na sociálnych sieťach si jednoducho zamilujete.

huawei-p9-cina-2016-peking-01

huawei-p9-cina-2016-tb_02

Samozrejme každá takáto veľká cesta sa začína v lietadle a inak tomu nebolo ani teraz. Takže som si pekne zalietal z Prahy do Amsterdamu a odtiaľ zas priamo do Pekingu.

huawei-p9-cina-2016-tb_03

huawei-p9-cina-2016-tb_01

Takmer desať hodín v lietadle dá už poriadne zabrať, naštastie som sa mohol spoľahnúť na multimediálny systém, v ktorom nechýbali najnovšie filmy. O zábavu som mal teda postarané, keďže spánok na mňa aj napriek dlhej ceste akosi nešiel.

huawei-p9-cina-2016-tb_07

V Pekingu sme pristáli skoro ráno ich času, takže naša prvá cesta z hotela hneď smerovala do reštaurácie, kde sme vyskúšali hneď niekoľko domácich špecialít, vrátane Pekingskej kačky.

Potom, ako sme si konečne naplnili žalúdky a trochu si oddýchli sme sa hneď vybrali navštíviť jednu z najväčších kultúrnych atrakcií v okolí. Tou totiž je Zakázané mesto, čoby niekdajšie miesto, kde žila cisárska rodina počas dynastií Ming a Čching.

huawei-p9-cina-2016-tb_08

Celý areál je obohnaný takmer osemmetrov vysokým múrom a nájdete v ňom približne 980 budov. Do mesta môžete vstúpiť jednou zo štyroch brán, ktoré sú nasmerované na jednotlivé svetové strany.

huawei-p9-cina-2016-tb_10

huawei-p9-cina-2016-tb_09

To, že malý telefón sa hodí na cesty viac, ako veľká zrkadlovka som si mohol overiť už na začiatku výletu. Hneď na druhý deň potom, ako sme pristáli v Pekingu totiž naša cesta smerovala na Veľký čínsky múr.

Tak po týchto schodoch mi odpadli nohy #thegreatwall #beenthere #mustsee #huaweitrip

Fotka uverejnená používateľom Marek Von Simunek (@simumarek),

Aj napriek tomu, že prechádzka po schodoch pôsobí lákavo, zdolať samotné schody dá poriadne zabrať. Nemajú totiž výšku štandardných schodov, ale sú asi v dvojnásobnej výške. Svalovej horúčke na druhý deň sme sa teda nevyhli.

huawei-p9-cina-2016-tb_16

Môj pôvodný plán, dostať sa na kopec a tam si pozrieť druhú časť Čínskeho múru tak ostal snom. Jednoducho to bolo na moje lenivé novinárske nohy veľa.

Grafity made in China #thegreatwall #boliamanohy

Fotka uverejnená používateľom Marek Von Simunek (@simumarek),

Pravdou však ostáva, že Čínsky múr je úchvatnou stavbou, najmä ak si uvedomíte, že bol postavený bez akejkoľvek ťažkej techniky, ktorá je dnes bežne k dispozícii.

huawei-p9-cina-2016-tb_15

Po návšteve Čínskeho múru sme museli okúsiť aj domácu kultúru a tak sme sa vybrali na fenomenálnu show Kung-Fu do známeho Red Theatre v Pekingu. Počas niekoľko hodinového predstavenia sme mohli naživo vidieť dychberúce ukážky tohto starého bojového umenia.

huawei-p9-cina-2016-tb_11

Počas predstavenia boli momenty, keď som bol spokojný, že sedím iba v hľadisku a nemusím sa snažiť odolať ostrej kópii.

sdr

Večer sme spokojní odpadli do postele. Už druhý deň sme totiž cestovali do Šen-čenu, kde sa mimochodom narodil aj Huawei P9. Práve tretí najväčší výrobca smartfónov na svete má v tomto meste svoj kampus.

mde

O tom vám však porozprávam v druhej časti trojdielneho seriálu „Naprieč Činou s Huawei P9“.

Komentáre k článku