Najrýchlejší SSD na svete za smiešnu sumu?

ZDROJ | GigaDrive

Externé disky typu SSD prinášajú samé superlatíva – sú extrémne rýchle, ľahké, bezporuchové – ale aj veľmi drahé. Na crowdfundingovej kampani sa objavil zaujímavý model, ktorý pri zachovaní prvých parametrov aj oveľa nižšiu cenu, než na aké sme zvyknutí.

GigaDrive je hyperrýchly externý disk SSD odolný voči vode, prachu a nárazom. Nechýbajú najnovšie technológie Thunderbolt 4 a USB 4, vďaka ktorým sa podarilo dosiahnuť prenosovú rýchlosť až do 2 800 MB/s čo predstavuje až 18-násobné vyššie rýchlosti oproti bežnému harddisku.

Externý disk spĺňa krytie IP67, ochráni ho teda pred vniknutím prachu alebo piesku a proti účinkom úplného ponorenia do 1 metra vody po doby 30 minút.

ZDROJ | GigaDrive

GigaDrive má tiež ochranu voči prehriatiu. Čip na vyrovnávacej pamäti DRAM predbežne manažuje prenosy tak, aby sa dalo kopírovať súčasne a efektívne. Patentovaná hliníková škrupinová konštrukcia zaisťuje stabilný odvod tepla, GigaDrive sa tak vraj nikdy nezahreje nad 40 ° C.

GigaDrive si môžete vybrať z troch veľkostí: 1 TB, 2 TB a 4 TB. Má 37 x 114 mm pri hmotnosti 74 gramov, vyrobený je z hliníkovej zliatiny. Disk je kompatibilný s počítačmi a notebookmi bežiacimi na počítačoch macOS, Windows alebo Linux.

ZDROJ | GogaDrive

Aké sú teda ceny? GigaDrive Pro 4 TB vás teraz vyjde na 300 eur. Za GigaDrive Pro s kapacitou 2 TB zaplatíte 183 eur a najmenší, 1 TB disk stojí v predpredaji len 128 eur. Predpokladaná doba dodania je pri všetkých verziách júl 2021. Pripomíname, že ide o predpredaj s 50 % zľavou.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku