Najpredávanejšie telefóny u operátorov (október 2018)

Aké telefóny sme najviac kupovali u našich troch najväčších operátorov? Tento raz vám prinášame TOP 10 telefónov za október 2018.

Nesneží
a ty si na lyžiarskom zájazde…

Hoci nie som fanúšikom predmetného hudobného zoskupenia a už vôbec nie toho štýlu (ak sa vôbec v ich prípade o nejakom (c)hudobnom štýle dá vôbec hovoriť), minimálne začiatok vety je pravda. Asi milý Martin o toho svojho Bieleho koňa prišiel. Nuž, v Čiernych dierach sa aj Biele kone, eurofondy a iné hviezdne úkazy strácajú…

Niekto plače nad rozliatym mliekom, iný preto, že mu jeho vysnívaný telefónik vypredali a malý Vladko preto, že si nemohol kopnúť. Pokiaľ chcel kop(k)ať len do „guľatej blbosti“, tak mal smolu. Skutok sa tento raz stal.

A presne tak isto sa stalo to, že rožky, pivo a párky išli v piatok 16. novembra na dračku, ako keby mal byť v posvätenú sobotu koniec sveta. Opäť raz nebol. No okrem pochutín sa, našťastie, nie len jednorazovo, ale počas celého mesiaca október 2018, predávali aj tie menšie či väčšie krabičky, ktoré sa dnes na seba ponášajú ako vajce vajcu. Väčšina z nich určite.

Áno, po neodmysliteľnom prológu je znova reč o mobilných telefónoch, bez ktorých mnohí zažívajú koniec sveta niekoľkokrát za deň. Ale keďže je tu víkend, zanôťme si inú, tú od našich západných bratov a bývalých „spolubydlících“:

Polevím z vysokejch otáček
pohoda, klídek a tabáček…
“ :)

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (september 2018)

O2

Ale dosť bolo kop(k)ania aj rýp(k)ania, prejdime na naše obľúbené, rozmanité a siahodlhé štatistiky. Koherentne, intenzívne a fundamentálne uskutočníme priamočiary atak. A tak sa aj stáva.

Siedmy mesiac v rebríčku Top 10 a šieste prvenstvo po sebe. To je, teraz sa už dá povedať, celkom úctyhodný výsledok. Ako vidíte, zaznamenal ho Huawei P20 Lite. Po obrovskom úspechu modelu spred troch rokov, P8 Lite, ktorý v predajnosti (u toho či oného operátora) trhal rekordy, sa toto očakávalo od jeho priamych nástupcov, P9 Lite a P10 Lite. No vyzerá to tak, že až „dvadsiatkový“ model sa ujíma tohto žezla. A to sme zatiaľ len u prvého (v abecednom poradí) z trojice najväčších operátorov.

Druhú priečku obhájil Xiaomi, siedmu Honor a posledné miestečko na výslní si prihrieva a drží „jé trojka“. Pekné od nich. No aby sme sa od nudy neškriabali pravou rukou za ľavým uchom (ľaváci opačne), tri, štyri, päť, šesť (nie sme u zubára…) sa akoby dohodli, že si, najbližší susedia medzi sebou, poprehadzujú stoličky. Ibaže neprezradili, či zhora nadol, alebo sprava doľava…

Novinky sme sa u O2 v októbri nedočkali, zato sa tu objavil navrátilec na 9. mieste. „Ajfónko“ si po dvoch mesiacoch vegetenia mimo obrazu zaumienil, že sa doňho vráti. A opäť v šesťdesiat štvorkovej verzii. Vitaj a nič nepýtaj.

Aby som však štatistikám dal „co naplat“, nesmiem prehliadnuť absolventa v strede, minuloročnú J5-ku. Tento Matuzalem mladší ťahá šnúru už štrnástich umiestnení v rebríčku top 10 bez prerušenia. Že za ten čas zaznamenal 5 prvenstiev a nebol horšie ako siedmy (aj to iba raz), hovorí za všetko. Dotiahne sa na model J3 (2016), ktorý to s nami vydržal celé, celučičké dva roky (v Orangei)..??? O tom je ešte veľmi predčasné hovoriť.

1. Huawei P20 Lite
2. Xiaomi Redmi Note 5
3. Honor 9 Lite
4. Huawei Y6 Prime
5. Samsung Galaxy J5 (2017)
6. Motorola moto e5
7. Honor 10
8. Huawei P20 Pro
9. Apple iPhone 8 64 GB
10. Samsung Galaxy J3 (2017)

Orange

Dvadsiatkam sa darí… Čím to asi bude? Neviem, na čo kto z vás myslí, ale ja mám na mysli telefóny Huawei s číslicou 20… Veď sa na to pozrite. V líderstve si O2 a Orange môžu podať ruky. A to na 99 % doslova. Aj v Orangei je v siedmom mesiaci (ale niééé požehnaného stavu…) pôsobenia šiestykrát víťazom P20 Lite. Rozdiel je len v tom, že v O2 na prvýkrát bral bronzovú medailu, tu, v Orangei rovno striebornú.

Keď už sme pri tých dvadsiatkach, ajhľa na deviatu pozíciu. Kýva nám z nej moja (takmer) menovkyňa, Mate 20 „lajtková“. A to ako novinka mesiaca. Preto tá hviezdička za jej názvom. Iný význam v tom nehľadajte. Takže jedna z horúcich noviniek smartfónového trhu sa už začína prejavovať.

Inak je bedňa obsadená starými známymi, keď prvá trojka si svoje korýtka udržala. A to ani nemusela „pajcovať“ Rigo(vu) Rózku… Ostatní príslušníci Party Hic sa sem-tam popresúvali, takže žiadne veľké manévre sa zatiaľ nedejú. Presuňme sa teda do tretieho (pripomínam, abecedne..) košiara a pozrime sa, ako poctivo tuná honelník ovečky ráta. Či tiež v posteli a pri otvorenom okne… :)

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy J5 (2017)
3. Huawei Y6 2018
4. Samsung Galaxy J3 (2017)
5. Samsung Galaxy A6
6. Huawei P Smart
7. Samsung Galaxy A8 (2018)
8. Apple iPhone 8 64 GB
9. Huawei Mate 20 Lite*
10. Motorola moto g6 play

Telekom

Pamätáte si, ako sme sa minule lúčili? S vierou, že príjemných prekvapení sa i tento raz dočkáme. A stalo sa. Ups, asi sa opakujem. Ale po dvoch mesiacoch pokojných vôd došlo… Neviem, či k nevyhnutnému, istotne však k pohnutiu sa ľadov. Ale pekne po poriadku.

„Tram-ta-dááááá!“ Do tretice všetko dobré a fanfáry pre víťaza! Aj v Telekome došlo k obhajobe prvenstva. A ešte zaujímavejším spôsobom, ako u prvých dvoch. Telekomácka J5-ka je v top desiatke už desiaty mesiac. Piaty raz v rade je víťazom, pričom lídrom rebríčka bola celkovo už osemkrát. Zatiaľ však ešte nie je aktuálne najdlhšie pôsobiacim telefónom v partičke vyvolených.

Tým je starý, dobre známy harcovník Nokia 3310 (2017). 13. krát (slovom: trinástykrát) je v top 10 počas celkovo šestnástich mesiacov predaja. Najlepšie síce bola na bronzovom stupienku a väčšinou (10x) sa umiestnila v druhej polovici, aj tak si zaslúži pozornosť. Aj kvôli svojej legendárnej predchodkyni.

Tí, ktorí pokračujú vo svojom účinkovaní aj v októbri sa viac alebo menej iba poprehadzovali. No onými vyššie uvedenými prekvapeniami sú:

  • S9 na 9. pozícii, aké symbolické, ktorá sa sem vrátila po trojmesačnej pauze,
  • iPhone Xs na ôsmom mieste, jedna z októbrových noviniek a…
  • skokan mesiaca a zároveň druhá novinka v Telekome, Mate 20 Lite, k čomu údajne prispelo (vyzerá, že správne) strategické zaradenie do kategórie Magenta 1 telefón.

Takže, dámy a páni, vitajte.

No a vy, milí čitatelia, oddychujte. Veď je (v čase zverejnenia) víkend. Navyše, keď ste sa zdarne dočítali až sem, k záveru, aj si to zaslúžite. ;)

Rolničky už vyzváňajú, Mikulášovia, Santa Clausovia a iné zvieratká na nás už vyskakujú zo všetkých kútov. My sa ale ešte pred Vianocami uvidíme. Teda aspoň prostredníctvom podobných úletov, doplnených o nejaký ten štatisticko-evidenčný údaj. Ahojte!

1. Samsung Galaxy J5 (2017)
2. Huawei Mate 20 Lite*
3. Motorola moto g6 play
4. Samsung Galaxy A6
5. Huawei Y6 2018
6. Huawei P20 Lite
7. Samsung Galaxy A8 (2018)
8. Apple iPhone Xs*
9. Samsung Galaxy S9
10. Nokia 3310 (2017)


Telefóny označené hviezdičkou (*) sú novinkami v rebríčku príslušného operátora.

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku