Najpredávanejšie telefóny u operátorov (november 2018)

Určite ste už zvedaví, aké telefóny sme najviac kupovali u našich troch najväčších operátorov. Tento raz vám prinášame TOP 10 telefónov za november 2018.

Minulý mesiac sme si ťažkali, že nesnežilo a Martin svojho Bieleho koňa buď niekde zabudol, alebo mu ho ukradli. Jáj, pardón, na Slovensku sa nikdy nekradlo. Tu sa iba privatizovalo, prípadne efektívnejšie presúvalo finančné prostriedky.

Ale vykašlime sa raz za čas na politiku a tých, ktorí by nám mali slúžiť a spôsobovať radosť. Lenže to by sme museli bývať na Islande. Tam politikom hrozia represie už len za to, že si dovolia verejne ohovoriť svojich kolegov. Nuž, raz možno. Alebo že by sa zablýskalo na lepšie časy, kedže sme sa historicky (a zrejme aj tak trochu hystericky) prvýkrát dočkali právoplatného odsúdenia bývalých ministrov?

Možno, ak to nie je len malé bezvýznamné svetielko, ako to, ktoré po roku na pár dní zavesíme na stromček (chudák, ako k tomu prišiel, že ho takto przníme…), aby sme ho potom zase schovali do krabice a na takmer rok opäť odložili do skrine alebo pivnice. A ten stromček, ak bol živý, poputuje na smetisko. Áno, vianočné harašenie je opäť tu a ťažko povedať, či je horšie alebo nie ako to medziľudské, označované slovom na „s“… No keď už od októbra na nás so všetkých rádií a reproduktorov v obchodoch hulákajú „rolničky“ a „najkrajšie Vianoce“, tak to už je fakt cez čiaru… Alebo nie? Ale inak ja mám Vianoce rád.

No nekazme si predvianočnú náladu ani krásnu nedeľu, veď konečne už miestami nasnežilo. Zvýšený dopyt po mobilných telefónoch, ktorý sa v tomto období dá očakávať, zaznamenali aj operátori a v novembri zaznamenali nasledujúce štatistiky.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (október 2018)

O2

V O2 to bolo v novembri riadne zemetrasenie. Do jeho top desiatky teraz vletelo až šesť noviniek! Paráda. Navyše sa po mesačnej pauze vrátil Huawei P Smart a po predošlom ôsmom mieste vyletel rovno na líderský trón. Hra o finálový decembrový trón (podobne, ako každoročný cyklistický šprint na Champs-Élysées) sa vyostruje. Bude to ešte veľmi zaujímavé, keďže po šesťmesačnej nadvláde sa z prvého miesta nateraz musel porúčať P20 Lite.

Veď ani pán R.F. nemôže byť doživotným premiérom (ako sa to pred „osemdesiatymdeviatym“ stávalo súdruhom prezidentom). Na prílev noviniek doplatil, okrem iných, aj adept na titul „Matuzalem rebríčka“ Samsung Galaxy J5 (2017), ktorý sa po 14-tich mesiacoch pôsobenia nepretržite (!) musel nateraz odporúčať. Možno sa ešte vráti, ako sa mu to stalo v Orangei.

Inak je prvá trojka kompletne obsadená čínskou celosvetovou dvojkou. No, už je to tu a napĺňa sa jedno zo známych proroctiev, ktoré, v prenesenom význame, hovorí o tom, že východ zaplaví západ, čo si mnohí vysvetľujú práve čínskou expanziou.

Na druhej strane ale novinkám nechýba pestrosť. Keďže vám ich najnovšie zvýrazňujeme hviezdičkou (nehľadajte v tom žiadnu symboliku! ;) ), môžete tak o nich mať lepší prehľad. Ako teda vidíte, až päť značiek je zastúpených v šiestich novinkách. Veru, predpovedať decembrového víťaza je za súčasného stavu rovnako ťažké, ako to, či Spartak Trnava, ako futbalový klub, prežije rovnaké zemetrasenie, aké sa udialo v rebríčku mobilných telefónov v O2. Nechajme sa v oboch prípadoch prekvapiť.

1. Huawei P Smart
2. Huawei P20 Lite
3. Huawei P10*
4. Samsung Galaxy A7*
5. Motorola one*
6. Honor 8X*
7. Honor 9 Lite
8. Motorola moto e5
9. Samsung Galaxy J4+*
10. Apple iPhone Xr*

Orange

V Orangei je to síce s novinkami skromnejšie, sú dve, zato však evidujeme dve kuriozity. Popri tom, že niektoré kúsky si to medzi sebou rozdali, teda povymieňali sa navzájom (P Smart zo 6. na 2., J5 (2017) z 2. na 7. atď.) je tu trojica, ktorá svoje stoličky neopustila. A práve kuriozitou je to, že sú to miesta 1., 3. a 5.

P20 Lite tak získal siedme prvenstvo za sebou. Pekne, len tak ďalej. Teda z toho štatistického hľadiska. Lebo ak sa obvinenia na adresu čínskeho megaproducenta potvrdia (a zatknutie pani M. sa ukáže ako odôvodnené), tak… Ale nehrajme sa na Nostradama…

Novembrový rebríček v Orangei prakticky ovládli dvaja výrobcovia (s tromi značkami), až na výnimku na deviatom mieste. A to je tá druhá kuriozita. Veru tak, dobre vidíte. Aj mne sa ústa otvorili… Na 9. priečku sa vrátil Maxcom MM320. Na tom by nebolo nič nezvyčajné. Lenže, vrátil sa po štyroch mesiacoch na deviate miesto a práve toto isté (návrat po 4. mesiacoch na 9 miesto) sa mu už raz stalo. Konkrétne v júni 2018. Takže do štatistík mu zapisujeme šestnásty mesiac pôsobenia v Top 10.

1. Huawei P20 Lite
2. Huawei P Smart
3. Huawei Y6 2018
4. Samsung Galaxy A7*
5. Samsung Galaxy A6
6. Samsung Galaxy J3 (2017)
7. Samsung Galaxy J5 (2017)
8. Huawei Mate 20 Lite
9. Maxcom MM320
10. Honor 9 Lite*

Telekom

Aké-také zemetrasenie sa opäť udialo aj v telekomáckom rebríčku. A nie je to žiadna nuda. Aj tu došlo k výmene lídrov a P20 Lite, ktorý už dávno kraľuje u ostatných dvoch, sa v Telekome konečne dočkal prezatia koruny vládcu. Aspoň zatiaľ na tento jeden mesiac. Minulý a celkovo osemnásobný líder, J5 (2017) sa musel tento raz skloniť nielen pred ním, ale aj pred svojim kolegom, ktorý ho predbehol a došprintoval strieborný. Akcie ako Dvojičky a Magenta 1 telefón sa Telekomu vyplácajú.

Zaujme aj udržanie sa S9-ky na príznačnom 9. mieste, ako aj prienik medzi vyvolených, ktorému sa teší nie len P Smart, ale najmä iPhone Xr. Jeho kolegovi, jednej z októbrových noviniek, iPhone-u Xs, síce desiate miesto tesne uniklo, no podľa informácií operátora sa drží pred (alebo za? Uhol pohľadu…) bránami top desiatky. Telekom nám prezradil ešte jednu infošku z kuchyne, a to, že fínska reinkarnácia v podobe Nokie 3310 tiež nie je ďaleko od onej brány.

V čase publikovania novembrového prehľadu predajnosti mobilných telefónov u „veľkej trojky“ je nedeľa, 16. december. Ešte týždeň a jeden deň a budú tu Vianoce. Chvála Bohu, či bohužiaľ? Verme, že to prvé. No a keďže sa prostredníctvom tohto nášho úletu s vami stretnem(e) až po Novom roku v tom novom s číslom 2019, tak vám z tohto miesta úprimne želám, aby ste Vianoce i celé sviatky prežili, pokiaľ možno, v kruhu rodiny, alebo aspoň svojich blízkych či ľudí, na ktorých vám záleží (a ktorým zaleží na vás).

Odpustím si siahodlhý záverečný preslov… Šťastné a veselé a všetko najlepšie v novom roku.

P.S.: Prosím vás, keď budete niekomu písomne želať, aby mal štastný ten nasledujúci rok, nezabudnite, že Nový rok je len jeden deň, ale nový rok bude celých nasledujúcich 365 (resp. raz za štyri roky 366) dní. ;) Ahojte v januári!

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy A6
3. Samsung Galaxy J5 (2017)
4. Motorola moto g6 play
5. Huawei Y6 2018
6. Samsung Galaxy A8 (2018)
7. Huawei Mate 20 Lite
8. Huawei P Smart*
9. Samsung Galaxy S9
10. Apple iPhone Xr*

11. Apple iPhone Xs
12. Nokia 3310 (2017)


Telefóny označené hviezdičkou (*) sú novinkami v rebríčku príslušného operátora.

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku