Najpredávanejšie telefóny u operátorov (január 2019)

Pozrite sa spolu s nami na to, aké telefóny ste najviac kupovali u našich troch najväčších operátorov. Prinášame vám TOP 10 najpredávanejších telefónov za január 2019.

Rok 2019 sa nám pekne rozbehol. Máme za sebou každoročnú veľkolepú výstavu CES 2019, ktorá sa pravidelne koná v „meste hriechu“, snehovú kalamitu i neutíchajúcu snahu o „teplé miesto“ a večné výhovorky pána poslanca R.F. Do kedy ho to ešte bude baviť…?

Prvý mesiac tohto roka sa však nedal zahanbiť aj v inom. V záujme o nové mobilné telefóny, kupované u telekomunikačných operátorov. Akoby sa po „slovenskej hádzanej“ práve zháňanie sa po nerozbalenom a voňavom telefóne stalo novým národným športom. Ktovie, raz sa možno stane aj olympijským. Dovtedy však pretečie veľa vody. Zatiaľ prelustrujme januárové štatistiky operátorov.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (december 2018)

O2

V O2 sa „vrchnosti“ darí, veď prvá päťka si udržala svoje pozície a na 6. a 7. mieste došlo vlastne iba k výmene stráží. Decembrová novinka Honor 10 vyliezla z poslednej na ôsmu priečku.

K nej sa pridali súkmeňovci spoza čínskeho múru a zaujali posledné dve miesta januárového rebríčka. Česť nateraz máme s Huawei Mate 20 Lite a Honor 7A. Pri detailnejšom pohľade vidieť, že práve konglomerát Huawei-Honor zaberajú v TOP 10 operátora O2 až sedem pozícií…! Zvyšok patrí Samsungu a Motorole.

Mimochodom, líder, Huawei P20 Lite, je v 10. mesiaci účinkovania už ôsmykrát na prvom mieste. V top pozíciách ho síce Honor 9 Lite nedobieha, má však o jeden mesiac pôsobenia bez výpadku navrch.

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy A7
3. Honor 8X
4. Huawei Y6 Prime
5. Samsung Galaxy J4+
6. Honor 9 Lite
7. Motorola one
8. Honor 10
9. Huawei Mate 20 Lite*
10. Honor 7A*

Orange

Neohrozeným lídrom rebríčka Orangeu stále zostáva Huawei P20 Lite. Desiaty mesiac medzi vyvolenými a deviate víťazstvo… Potrebuje to nejaký ďalší komentár? Hm, čo sa páči, to aj chutí…

Kuriozitou v Orangei sú dva aspekty. Samsung Galaxy J5 (2017) je celkovo už 17. mesiac v TOP 10 a stáva sa „Matuzalemom“ rebríčkov. Avšak na to, aby dorovnal historický rekord legendárneho Samsung Galaxy J3 (2016), potrebuje vydržať ešte dlhých sedem mesiacov. Kto si tipne, či sa mu to podarí?

Druhou kuriozitou je opakovaný, už štvrtý návrat do rebríčka, mobilného telefónu Maxcom MM320. He? V januári tak zaknihoval zhodný sedemnásty mesiac pôsobenia ako vyššie zmienený J5 (2017). What?? Začína to byť napínavejšie ako prezidentské voľby a nekonečné naťahovačky bývalého pána premiéra s ešte pár mesiacov aktuálnym pánom prezidentom.

V top desiatke Orangeu však zaujme aj nováčik, ktorým je iPhone Xr. Ten sa usadil na 8. pozícii. Vzhľadom na to, ako pendluje v konkurenčnok Telekome bude zaujímavé sledovať jeho cestičky.

1. Huawei P20 Lite
2. Huawei P Smart
3. Samsung Galaxy A6
4. Huawei Y6 2018
5. Samsung Galaxy A7
6. Huawei Mate 20 Lite
7. Samsung Galaxy J5 (2017)
8. Apple iPhone Xr 64 GB*
9. Maxcom MM320
10. Apple iPhone 6s 32 GB

Telekom

„Starý, dobrý Telekom“… Nemyslím to nijak ironicky ani urážlivo. Ale pri prvom pohľade na jeho januárový rebríček som sa neubránil tejto myšlienke. Prečo? Lebo po dlhšom čase tu takmer nezostal kameň na kameni. Postarali sa o to najmä dvaja nováčikovia a jeden navrátilec.

Líder predošlých dvoch mesiacov, Huawei P20 Lite, sa musel skloniť pred nástupom juhokórejskej enklávy. Jej novici zabrali rovno líderskú a tiež bronzovú priečku. Tomu sa hovorí „ťah na bránu“, á la Lionel Messi s jeho päťdesiatimi hetrikmi (tri strelené góly v jednom zápase).

Navrátilcom do rebríčka Telekomu je reinkarnácia mobilnej legendy, Nokia 3310 (2017), ktorá sa sem vrátila po dvoch mesiacoch a svoju štatistiku pôsobnosti vylepšila na číslo 14. Naproti tomu, jediní, ktorí si udržali svoje „stoličky“, sú páni na 5. a 6. pozícii. Zvyšok sa medzi sebou premiešal, ako dobre namiešaný koktejl.

A tak sa moto g6 play vyhupol až na druhé miesto, naopak, Galaxy A6 sa prepadol na hranicu TOP 10. A hoci z nej iPhone Xr vykĺzol, stále sa drží tesne pod jej hranicou. Ktovie, možno ho svojím záujmom vo februári znova vrátite naspäť.

Ale to zistíme až o niekoľko týždňov, keď nám trojica najväčších telekomunikačných operátorov poskytne svoje pravidelné reporty. Potom si ich štatistiky znova zosumarizujeme a (možno občas aj trochu trápne… :D ) okomentujeme.

Zatiaľ sa majte a tešte sa z blížiacej jari.

1. Samsung Galaxy A7*
2. Motorola moto g6 play
3. Samsung Galaxy J6+*
4. Huawei P20 Lite
5. Huawei Y6 2018
6. Samsung Galaxy A8 (2018)
7. Samsung Galaxy J5 (2017)
8. Nokia 3310 (2017)
9. Huawei Mate 20 Lite
10. Samsung Galaxy A6

11. Apple iPhone Xr

Telefóny označené hviezdičkou (*) sú novinkami v rebríčku príslušného operátora.

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku