Najpredávanejšie telefóny u operátorov (december 2018)

Určite ste už zvedaví, aké telefóny sme najviac kupovali u našich troch najväčších operátorov. Tento raz vám prinášame TOP 10 telefónov za december 2018.

Ďalšie Vianoce sú za nami. Chvála Bohu, či bohužiaľ? Ako pre koho… No čo už, veď o necelý rok tu budú ďalšie. A s nimi opäť nákupný ošiaľ, zhon, stres atď., atď. Ale je to len na nás a v nás, čo si z Vianoc a tých niekoľkých sviatočných voľných dní urobíme.

V každom prípade je predvianočné obdobie časom, ktorý si pochvaľujú (takmer?) všetci obchodníci. Aj naši telekomunikační operátori. A tak sa v nasledujúcich riadkoch pozrite spolu s nami, ako sa im darilo v predajnosti mobilných telefónov v poslednom mesiaci roku 2018.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (november 2018)

O2

Po novembrovej lavíne noviniek v O2 sa aj v decembri objavili dvaja nováčikovia. Obaja sú z jednej „stajne“, aj keď pod dvoma značkami. Reč je o Huawei Y5 2018 na ôsmom a Honor 10 v 64 GB verzii na desiatom mieste.

Spolu s navrátilcom do rebríčka TOP 10, Huawei Y6 Prime, ktorý vyskočil na štvrtú priečku, sa postarali o zosun dvoch minulomesačných novicov (Huawei P10 a Apple iPhone Xr) a tiež novembrového lídra, ktorým bol Huawei P Smart.

Na trón rebríčka O2 sa vrátil Huawei P20 Lite, čo je jeho už siedme víťazstvo v deviatom mesiaci pôsobenia medzi najlepšou desiatkou. Darilo sa aj väčšine novembrových noviniek, ktoré zaznamenali celkom slušné posuny smerom nahor.

Tak napríklad, Samsung Galaxy A7 zo 4. na 2., Honor 8X zo 6. na 3. a Samsung Galaxy J4+, ktorý poskočil z 9. na slušné piate miesto.

Pozornosť v O2 si ešte zaslúži Honor 9 Lite, a to vďaka tomu, že v jeho rebríčku TOP 10 pôsobí nepretržite už desať mesiacov. Síce na za ten čas ani raz nedostal na piedestál, no 4x bol na druhej a 2x na tretej priečke. Aktuálne obhájil minulomesačnú siedmu pozíciu.

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy A7
3. Honor 8X
4. Huawei Y6 Prime
5. Samsung Galaxy J4+
6. Motorola one
7. Honor 9 Lite
8. Huawei Y5 2018*
9. Motorola moto e5
10. Honor 10 64 GB*

Orange

Ani zákazníci Orangeu v decembri 2018 pri nákupoch nových telefónov nezaháľali. Hoci sa vďaka nim do rebríčka dostala iba jedna novinka, aj tak sme zaznamenali niekoľko pozoruhodných výsledkov.

Začneme víťazom. Prečo? Pretože Huawei P20 Lite ako decembrový líder sa u tohto operátora zároveň stal najpredávanejším mobilným telefónom za celý rok 2018. Skvelý výsledok. Koniec-koncov, potvrdzuje to aj jeho štatistika.

V rebríčku TOP 10 v Orangei je už deviaty mesiac a z toho je ôsmykrát za sebou na prvom mieste. Žeby kráčal za legendárnymi výsledkami modelu P8 Lite? Uvidíme.

Zaujímavosťou desiatky najlepších Orangeu je aj to, že Huawei Y6 2018 je na 3. pozícii piaty raz po sebe a Samsung Galaxy A6 dosiahol hetrik v počte piatych miest. Spomenúť treba aj Samsung Galaxy J5 (2017) a jeho 16. účasť medzi najlepšími. To ale nie je tou čerešničkou na torte, na ktorú čakáte.

Ňou možno považovať nováčika v top desiatke, Apple iPhone 6s 32 GB. Čo je na tom také zvláštne, keď je „len“ na 9. mieste? Myslím si, že to, že ide o viac ako trojročný telefón, presnejšie z 9. 9. 2015, kedy bol oficiálne predstavený.

Čím svojich nových majiteľov zaujal práve (alebo až?) teraz, sa, žiaľ, nikdy nedozvieme, predajné štatistiky, ktoré od operátorov dostávame, sú anonymné.

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy A7
3. Huawei Y6 2018
4. Huawei P Smart
5. Samsung Galaxy A6
6. Samsung Galaxy J3 (2017)
7. Huawei Mate 20 Lite
8. Samsung Galaxy J5 (2017)
9. Apple iPhone 6s 32 GB*
10. Honor 9 Lite

Telekom

Podobne, ako v Orangei, aj v Telekome zákazníci v podstate akoby okopírovali svoje „chúťky“ z novembra a pretavili ich do zvýšeného záujmu o zhodné modely, ktoré kupovali o mesiac skôr. Dôkazom toho je, že v decembrovej top desiatke Telekomu sa neobjavil žiadny nováčik, iba jeden navrátilec. A to Apple iPhone Xs, ktorý v októbri minulého roka zaujal ôsmu pozíciu.

No i tak operátor oznámil veľmi dobré predaje, ktoré poradím iba trochu zamiešali. A tak Huawei P20 Lite obhájil svoje novembrové prvenstvo. S ním si svoje pozície udržali Motorola moto g6 play (4.), Huawei Y6 2018 (5.) i Samsung Galaxy A8 (2018) na 6. priečke.

Minulomesačná novinka iPhone Xr poskočila z desiateho miesta na siedme a TOP 10 uzatvára juhokórejská vlajková loď Samsung Galaxy S9.

Aj tu je vhodné spomenúť niečo, čo je na prvý pohľad nepatrné, alebo prehliadnuteľné. No tí, ktorí pravidelné rebríčky predajnosti mobilných telefónov u veľkej operátorskej trojky sledujú, zrejme tušia, kam mierim.

Pozornosť upriamujem na strieborný Samsung Galaxy J5 (2017). A to z toho dôvodu, že tento nedávny a celkovo osemnásobný líder rebríčka Telekomu práve dovŕšil rok (teda 12 mesiacov) svojho pôsobenia v desiatke vyvolených. Dokonca bez prerušenia. No a nie ďaleko za ním, v počte umiestnení medzi najlepšou desiatkou a ešte k tomu bez prerušenia, je Samsung Galaxy A8 (2018). December 2018 bol jeho desiatym mesiacom v TOP 10.

Verím, že ste Vianoce, následné sviatky i vítanie nového roka 2019 prežili najlepšie, ako ste mohli. Áno, Nový rok je už za nami a deň po dni ukrajujeme z tohto nového, dvetisíc devätnásteho. Pokúsme sa ho spoločne prežiť bez zbytočných starostí, stresu, naháňania sa za materiálnymi modlami… Kráčajte novým dňom i celým rokom a životom s úsmevom na tvári.

Ahojte o mesiac!

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy J5 (2017)
3. Samsung Galaxy A6
4. Motorola moto g6 play
5. Huawei Y6 2018
6. Samsung Galaxy A8 (2018)
7. Apple iPhone Xr
8. Huawei Mate 20 Lite
9. Apple iPhone Xs
10. Samsung Galaxy S9

Telefóny označené hviezdičkou (*) sú novinkami v rebríčku príslušného operátora.

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku