Najpredávanejšie telefóny u operátorov (august 2018)

Poďme sa opäť pozrieť, aké telefóny ste najviac kupovali u našich troch najväčších operátorov. Tento raz vám prinášame TOP 10 telefónov za mesiac august 2018.

Aj počas horúceho a suchého augusta ste mnohí z vás navštívili predajne alebo e-shopy telekomunikačných operátorov. Hold, leto-neleto, dovolenka-nedovolenka, grošíky, bubáčiky, prašulky, euríčka sa opäť a zase kotúľali do ich korporátnych kešení.

No a výsledkom toho je, že oni sa tešia z tržby a vy z nových, novučičkých, neohmataných, nerozbalených mobilných telefónov. A rôznorodosť pri ich výbere vám veru vôbec nechýbala. Preto sa opäť zrodilo niekoľko prekvapujúcich, alebo aspoň zaujímavých výsledkov. „Hŕŕŕŕ, na něěě!“

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (júl 2018)

O2

Predošlý mesiac ani ťuk a teraz rovno päť kúskov. Parádička. Ale áno, tak to má byť. Čas od času sa musia ľady pohnúť aj na opačnom póle.

Znamená to, že v augustovom rebríčku top 10 telefónov v O2 pribudlo až päť noviniek, na úkor ktorých vypadli napríklad obidva Xiaomi, Apple iPhone 8, Huawei P9 Lite mini Dual, alebo aj jedenásťmesačný vytrvalec Motorola moto e4 plus.

Posledného menovaného nahradili jeho novší kolegovia moto e5 a moto g6. Z rodiny Huawei sa ukázali Huawei Y6 Prime a Honor 10 a, aby Číny nebolo málo, piatym do partie je Xiaomi Redmi Note 5. Pestrosť medzi nováčikmi teda istotne nechýba.

Na druhej strane treba ale skonštatovať, že už štvrtýkrát po sebe je v O2 lídrom rebríčka Huawei P20 Lite. Ten so svojimi súrodencami (veď aj Honor je vlastne Huawei…) vytvoril na čele silnú trojku.

Zároveň tu máme dve stálice v podobe Samsungov, J3 (2017) – 9. mesiac v top desiatke a J5 (2017), ktorý práve teraz uzavrel prvý rok (12 mesiacov) svojej pôsobnosti v top rebríčku. A to dokonca bez prerušenia. Takže popri mladíkoch sa nájdu aj deduškovia.

1. Huawei P20 Lite
2. Huawei Y6 Prime
3. Honor 9 Lite
4. Motorola moto e5
5. Samsung Galaxy J5 (2017)
6. Honor 10 64 GB
7. Motorola moto g6
8. Samsung Galaxy J3 (2017)
9. Huawei P20 Pro
10. Xiaomi Redmi Note 5

Orange

Štafetu mesiaca bez nováčikov tento raz prevzal Orange. Rovno vám teda prezradím, že nijakú čistokrvnú novinku u neho nehľadajte. To ale neznamená, že by jeho rebríček nebol hodný pozornosti.

Okrem rovnakého lídra ako v O2, P20 Lite, ktorý zhodou okolností taktiež v piatom mesiaci svojho pôsobenia je už štrvtý raz po sebe víťazom, si svoju pozíciu z predošlého mesiaca (ôsmu) udržal už len Apple iPhone 8. Všetci ostatní si svoje pozície medzi sebou povymieňali.

V auguste si najviac polepšil Galaxy J3 (2017) skokom z piateho na druhé miesto. Že by po šiestich mesiacoch pohybu hore-dole rebríčkom útočil na historické pozície svojho o rok staršieho súrodenca? No, uvidíme.

1. Huawei P20 Lite
2. Samsung Galaxy J3 (2017)
3. Huawei Y6 2018
4. Samsung Galaxy J5 (2017)
5. Samsung Galaxy A8 (2018)
6. Samsung Galaxy A6
7. Huawei P Smart
8. Apple iPhone 8 64 GB
9. Samsung Galaxy S9
10. Apple iPhone SE 32 GB

Telekom

Hoci v auguste vetry výnimočne nezaduli v Telekome, kde sa, podobne ako v Orangei, teraz neobjavila žiadna novinka, ani jeho rebríček v žiadnom prípade nie je nudný. Nájde sa tu niekoľko zaujímavých perličiek.

V Telekome taktiež došlo k obhajobe prvenstva. Pritom ale trochu kurióznemu. Galaxy J5 (2017) je tu už osem mesiacov a počas tejto doby sa mu podarilo na líderskej pozícii dosiahnuť už druhý hetrik. Aj moto g6 play si udržal svoju minulomesačnú striebornú priečku.

Prvou zaujímavosťou v Telekome je, po mesačnej pauze, návrat reinkarnovanej tlačidlovej klasiky. Veru tak, späť je stará dobrá Nokia 3310. A pritom nie je na chvoste veľkej desiatky.

Druhou zaujímavosťou je vlastne pikoška, ktorá sa objavila na konci rebríčka. Ak ste si na jeho chvoste všimli dve deviatky po sebe, tak to nie je žiadna chyba, žiadny tlačový škriatok sa mi do klávesnice nezaplietol. Je to rarita, aká sa za dlhé roky ešte neudiala.

Dva úplne odlišné typy mobilných telefónov, ktoré sú od seba na hony vzdialené ešte aj cenovo (veď rozdiel v cene medzi nimi je 30-násobný) dosiahli presne na kus rovnaký predaj. Preto sa obaja zhodne umiestnili na deviatej priečke a žiadny z nich nie je tentokrát posledný. To zahreje pri srdci. Či?

Čim-ča-rá-rá, čim… Latovičky dospievali a odleteli do teplých krajín. Rovnako tak „odlietajú“ aj v tomto prvom jesennom mesiaci vaše prašulky za ďalšie nové mobily. Za ktoré z nich ich míňate, na to sa spoločne s „veľkou trojkou“ pozrieme opäť o mesiac.

1. Samsung Galaxy J5 (2017)
2. Motorola moto g6 play
3. Samsung Galaxy A6
4. Huawei Y6 2018
5. Huawei P20 Lite
6. Nokia 3310 (2017)
7. Samsung Galaxy A8 (2018)
8. Apple iPhone 8
9. Alcatel 2008G
9. Huawei P20 Pro

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku