Najpredávanejšie telefóny u operátorov (september 2016)

Pozrite si desiatku najpredávanejších mobilných telefónov u trojice najväčších mobilných operátorov.

Príroda hýri farbami jesene a naši operátori, okrem iného, aj ponukami mobilných telefónov. Mimochodom, všimli ste si? Je už polovica októbra a zatiaľ nás ani jeden z nich neohuruje „bombastickými“ vianočnými reklamami. Snáď to nezakríknem a nevyrukujú s nimi ešte dnes pred hlavnými spravodajskými reláciami… :)

Zatiaľ sa trojica najväčších aspoň pochválila, za ktoré mobilné telefóny sme u nich v uplynulom mesiaci minuli najviac „euríčiek“. A keďže bolo aj v septembri z čoho vyberať, tak sme sa, ako zákazníci, postarali o viaceré zaujímavé prekvapenia.

Ale hlavne sme sa dočkali toho, čo sa po ústupe z líderských pozícií jedného z najúspešnejších mobilných telefónov, modeli Huawei P8 Lite, očakávalo.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (august 2016)

O2

Hoci v auguste boli väčšie „suchoty“ v novinkách u O2 než v dažďových zrážkach, v septembri zapršalo aj v tomto smere a ako huby po daždi sa v rebríčku TOP 10 vyrojili až štyri nové mobilné telefóny. Bohatší na nováčikovskú úrodu bol v tomto roku u O2 zatiaľ iba júl.

Tu ešte k prekvapeniu, alebo očakávanému výsledku, zatiaľ nedošlo a svoje pozície v poradí z predošlého mesiaca svorne obhájili Samsung Galaxy J5 Dual ako líder (štrvtýkrát po sebe) a ostro sledovaný Huawei P9 Lite so strieborným vavrínom.

Na bronzový stupeň víťazov sa vyšvihol a skokanom mesiaca september 2016 sa stal Lenovo K5 Note Fingerprint. Žeby až natoľko u neho zohrala úlohu prítomnosť snímača odtlačkov prstov oproti lacnejšiemu súrodencovi, ktorý z rebríčka vypadol?

Jednou zo zaujímavostí rebríčka v O2 je aj to, že hoci výrobca Lenovo prišiel o troch svojich zástupcov, nahradila ich trojica iných harcovníkov. K vyššie spomenutému modelu sa pridali Lenovo Vibe C2 na siedmom a Lenovo K5 Plus na desiatom mieste. Štvrtým do partie nováčikov je Samsung Galaxy A5 (2016).

V sledovanej desiatke predaja tohto operátora sa na deviatom mieste stále drží hviezda rebríčkov Huawei P8 Lite. No a s kým sme sa nateraz rozlúčili? Vibe C (A2020), K5 a K5 Note z dielne Lenova a Porto S od Coolpadu. Pri detailnejšom pohľade tak vidieť, že rebríček TOP 10 v O2 už úplne ovládli čínsky draci a juhokórejský tiger – Huawei (4x), Lenovo (3x) a Samsung (3x).

1. Samsung Galaxy J5 Dual
2. Huawei P9 Lite
3. Lenovo K5 Note Fingerprint
4. Huawei Y6 Pro
5. Huawei Y3 II
6. Samsung Galaxy A5 (2016)
7. Lenovo Vibe C2
8. Samsung Galaxy A3 (2016)
9. Huawei P8 Lite
10. Lenovo K5 Plus

Orange

A je to tu! Líder predošlých mesiacov sa po štyroch nekompromisných víťazstvách musel skloniť a ustúpiť zo svojej pozície poklesom na tretiu priečku. Hovorím o smartfóne Samsung Galaxy J3 (2016). No a kto je tým, kto sa postupným, trpezlivým posunom cez ôsmu, tretiu a druhú pozíciu prepracoval až na vrchol stupňa víťazov? Huawei P9 Lite.

Prekvapenie? Po tom, aký ošiaľ spôsoboval jeho predchodca, P8 Lite, ani nie. Tomu sa vraví, dokonalé prebratie štafety á la Usain Bolt a jeho šprintérska družina. To však nie je jediné prekvapenie septembrového rebríčka TOP 10 v Orangei. Len sa pozrite, kto sa usalašil na striebornom stupienku?

Opäť je tam nestarnúca klasika Nokia 230. Je to jej už piate umiestnenie na striebornej pozícii, od kedy vstúpila medzi elitu, pričom v apríli 2016 vystúpila až na „Olymp“. Pod ňou je elegantne zoradená trojica juhokórejských zástupcov smartfónového giganta.

Lenovu v septembri „išla karta“. Nielen že z jeho dielne sú traja zástupcovia noviniek u konkurencie, ale aj v Orangei sú tromi novými štamgastmi topkového rebríčka práve smarfóny čínskeho výrobcu. Konkrétne modely Vibe S1 Lite, Vibe K5 a Vibe C2. Práve oni sa vyšvihli na úkor Galaxy S7 a iPhone SE 64GB, ako aj lacného LG K4 LTE.

1. Huawei P9 Lite
2. Nokia 230
3. Samsung Galaxy J3 (2016)
4. Samsung Galaxy A3 (2016)
5. Samsung Galaxy A5 (2016)
6. Lenovo Vibe S1 Lite
7. Huawei P8 Lite
8. Lenovo Vibe K5
9. Lenovo Vibe C2
10. LG K8 LTE

Telekom

Nechcem sa opakovať, preto nezačnem zvolaním, ako v úvode u Orangeu. Aj keď pohľad na najvyšší stupienok rebríčka v Telekome hovorí za všetko. Huawei P9 Lite aj u tohto operátora dosiahol vrchol. Nie však ľadovca. I tu sa trpezlivo posúval vyššie a vyššie, aby minulomesačný strieborný veniec pretavil do septembrového zlatého vavrínu.

A tak zo svojho piedestálu musel ustúpiť dvojnásobný líder Galaxy J3 (2016). Pod nimi si to partia z minulého mesiaca rozdala a poprehadzovali si navzájom poradie, ako keď zatrasiete kaleidoskopom. No napriek tomu do ich dúpäťa prekĺzol aspoň jeden novic.

Je ním, čuduj sa svete, Lenovo, a to model A2010. Niekto ale ligu vyvolených musel opustiť. Takýto osud tento raz postihol jabĺčkové 6S-ko. Nuž, čakanie na Godota, či skôr preberača štafety líderskej pozície nebolo márne. A to hneď u dvoch operátorov.

Je ešte len október, no môžeme predpokladať, že záver tohto roka bude veľmi zaujímavý. Budú jeho hrdinami starí harcovníci, ktorí si u toho-ktorého operátora neochvejne držia svoje miesta? Alebo ich na lopatky zložia nováčikovia? Možno aj tí, ktorí ešte do Vianoc stihnú prísť.

1. Huawei P9 Lite
2. Samsung Galaxy J3 (2016)
3. Lenovo VIBE P1m
4. Nokia 230
5. Samsung Galaxy A3 (2016)
6. Huawei P8 Lite
7. LG K8
8. Samsung Galaxy A5 (2016)
9. Lenovo A2010
10. Coolpad Porto S

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku