Najpredávanejšie telefóny u operátorov (január 2017)

Pozrite si desiatku najpredávanejších mobilných telefónov u trojice najväčších mobilných operátorov.

„Je to vo hviezdach…“ spieva Paľo Habera v jednej zo svojich pesničiek. Ja si dovolím použiť to ako parafrázu na nákupné maniere, v tomto prípade súvisiace s kupovaním mobilných telefónov.

Nielen, že záver roka priniesol niekoľko prekvapujúcich výsledkov v predajnosti telefónov u troch našich najväčších operátorov. Tento zaujímavý a nevyspytateľný fenomén pokračuje aj po Novom roku, v tomto novom roku 2017.

Presne v duchu jednej z najznámeších piesní pánov Ježka a Wericha, ktorí pripomínajú, že „jednou jsi dole, jednou nahoře“. A to nie len v živote. Nuž, možno už bolo ako nebude a možno ešte len „bude, ako nebolo“.

V každom prípade viacerí nefavorizovaní hráči z mobilných skladových zásob operátorov natoľko zamiešali kartami, že aj samotný Copperfield by mal čo robiť, aby sa v nich vyznal.

Pozrite siNajpredávanejšie telefóny u operátorov (december 2016)

O2

Trpezlivosť ruže prináša. A pre pre čínskeho výrobcu Huawei u operátora O2 opäť priniesla zlatý vavrín. Ale nie ten, ktorý by ste očakávali. Veru, na trón sa nevrátil smartfón Huawei P9 Lite, od ktorého sa očakávalo zopakovanie žiarivého úspechu predchodcu P8 Lite.

Ale ešte nie je všetkým dňom koniec, veď obhájil krásnu bronzovú priečku. Navyše, na piedestál sa postavil borec so sesterského dvora, Honor 7 Lite. Takže v centrále Huawei môžu mať stále dôvod na radosť. Stalo sa tak na úkor predošlého víťaza Samsung Galaxy J3 (2016), ktorý sa ďaleko neprepadol. Ušla sa mu strieborná medaila.

Medzi ostatnými súpútníkmi došlo k preskupeniu formácií a výmene pozícií. Až na jedného. Toho, ktorý z chvosta, teda desiateho miesta vytlačil „jabĺčkový flagship“ iPhone 7. História si kadečo pamätá, ale to, aby v rebríčku (v nami sledovanom viac ako ročnom období) bola zastúpená značka Xiaomi, to teda nie.

Vidíte, aj nemožné sa môže stať možným. A tak januárovou novinkou a prekvapením mesiaca je Xiaomi Redmi 3S.

1. Honor 7 Lite
2. Samsung Galaxy J3 (2016)
3. Huawei P9 Lite
4. Huawei Y6 Pro
5. Lenovo Vibe C (A2020)
6. Lenovo K5 Note Fingerprint
7. Huawei Y3 II
8. Lenovo K6 Power
9. Samsung Galaxy A3 (2016)
10. Xiaomi Redmi 3S

Orange

U oranžového operátora sa diali veci nevídané, neslýchané. Teda… takmer žiadne. Jeho zákazníkom sa zrejme nežiada veľmi strkať ruky a euríčka do experimentov. Šieste celkové prvenstvo si tak na kórejský poloostrov odnáša Samsung Galaxy J3 (2016).

Zuby-nechty sa svojej striebornej stoličky drží blikajúca hviezda Huawei P9 Lite, no na päty mu už dýcha neúnavný Maxcom MM320. Ten poskočil zo šiesteho na tretie miesto. Žeby mu k tomu pomáhala nostalgia za nestarnúcou tlačidlovou klasikou? Nuž, ktovie čo sa stane, ak sa potvrdí fáma a znovu ožívajúca Nokia vráti starú legendu Nokiu 3310… :)

V januári sa v rebríčku Orangeu nenašlo miesto pre novinku, ktorá by sa tu objavila prvýkrát. Do rebríčka sa totiž vrátil top model Samsung Galaxy S7, ktorý sa nám z neho na dva mesiace vytratil. Pri detailnejšom pohľade sa naskýta obraz vskutku nevídaný. Štyri vlajkové lode v jednom rebríčku desiatky najpredávanejších telefónov. Ani nemusí pomaly padať dážď, má to v sebe svoj (alebo Čírovej?) Unikát…

1. Samsung Galaxy J3 (2016)
2. Huawei P9 Lite
3. Maxcom MM320
4. Samsung Galaxy A3 (2016)
5. Huawei P8 Lite
6. Samsung Galaxy A5 (2016)
7. Apple iPhone 7 128 GB
8. Apple iPhone 7 32 GB
9. Samsung Galaxy S7
10. Samsung Galaxy S7 edge

Telekom

Štyri mesiace bol neohrozeným vládcom vrcholov u magentového, (takmer) večne tretieho operátora. Neochvejne a H-rdo H-ájil česť svojho rodu. Kto teda „kradmou rukou“ siahol na jeho slobodu? Hľa, z vlastného tábora brat jeho. Ten, čo sťa neposedný pochábeľ skákal do rebríčka i von z neho.

Meno jeho je Huawei Y5 II. To je on, ktorí primäl svojho brata P9 Lite zísť z výslnia a zostúpiť o priečku nižšie. Prvýkrát po započatí svojej vlády aspoň u jedného z operátorov sa mu pritrafilo, že ani u jedného z nich nestojí na stupni najvyššom.

Hold, január bol mesiacom plným prekvapení. A to sme ešte neskončili. Zaujímavosťou tohto mesiaca je aj to, že u dvoch operátorov, Orange a Telekom, nie sú v ich rebríčkoch skutočné novinky. V Telekome sa dokonca objavili až dvaja navrátilci.

Poľský Maxcom Classic MM238 po jednomesačnej a Coolpad Porto S po dvojmesačnej odmlke sú späť medzi top 10. A to na úkor aj juhokórejskej vlajkovej lodi S7. Samsung tak, ako v O2, ani v Telekome nemá svojho vlajkového zástupcu. Zato iPhone 7 sa posunul o stupeň vyššie na piatu priečku.

Rok 2017 začal vskutku excelentne. Toľko unikátov na jednom poli. Ako čitateľov TECHBOX.sk. Alebo Turkov pri Moháči. A podobne, ako tamojšie uhorské vojsko, zrejme dopadli aj prognózy a predpoklady analytikov. A to je dobre. Pestrosť životu i predajnosti mobilných telefónov prospieva.

1. Huawei Y5 II
2. Huawei P9 Lite
3. Lenovo K6
4. Samsung Galaxy J3 (2016)
5. Apple iPhone 7
6. Maxcom Classic MM238
7. Samsung Galaxy A5 (2016)
8. Lenovo Vibe C2
9. Samsung Galaxy A3 (2016)
10. Coolpad Porto S

ZDROJ | Huawei

ZdrojO2,Orange,Telekom

Komentáre k článku