Najnovšie Philips OLED 806 a 856 budú dostupné aj s 48″ uhlopriečkou

ZDROJ | Philips

TP Vision pod značkou Philips nepredstavilo len nové Mini LED telky, ale aj nové OLED modely. Nové verzie Philips OLED806 a OLED856 budú patriť k takmer najvyššej skupine OLED modelov, od top kategórie ich bude deliť iba veľmi málo rozdielov. Navyše budú dostupné s uhlopriečkami do 48″ do 77″!

ZDROJ | Philips

Zásadnou zmenou oproti minuloročným modelom je určite nový procesor Philips P5 s umelou inteligenciou, ale aj väčšie rozpätie uhlopriečok. Kým doteraz boli dostupné OLED TV Philips s 55″ a 65″ uhlopriečkami, od tohto roka pribudnú aj rozmery 48″ a 75″. Všetky budú mať pritom takmer identické parametre.

ZDROJ | Philips

Iná, veľmi dôležitá novinka, je prakticky neviditeľná. Modely sérií 806 a 856 majú technológiu proti vypáleniu obrazu na displeji.  Technológia má používať pokročilú funkciu na monitorovanie celej siete zón za účelom presného rozpoznávania statického obsahu a postupného znižovania intenzity lokálneho svetelného výkonu s cieľom zabrániť vypáleniu. A to vraj bez znižovania kvality obsahu na ostatných častiach obrazovky.

ZDROJ | Philips

Samozrejmosťou je 4K Ultra HD rozlíšenie, ale aj podpora najrôznejších HDR štandardov, vrátane HDR10+, HDR10+ Adaptive či Dolby Vision. U Philipsu nesmie chýbať ani systém Ambilight, v tomto prípade 4-stranný.

Umelá inteligencia v procesore P5 pridáva televízorom nový režim detekcie filmov a tiež zapája svetelný senzor televízora, ktorý má zaisťovať, že kontrast pre štandardný, alebo HDR obsah je vždy optimalizovaný na úroveň okolitého svetla. 

ZDROJ | Philips

V nových modeloch na tento rok nechýba ani podpora HDMI 2.1, vrátane e-Arc, VRR pre 4K rozlíšenie od 40 Hz do 120 Hz pri dátovom toku 48 Gbit/s (4:4:4, 12-bit), pričom do módu Auto Latency z predošlých generácií boli pridané funkcie Freesync Premium Pro a Auto Game.

Nové OLED modely sú vybavené aj 2.1ch zvukovým systémom s celkovým výkonom 50 W, vrátane dozadu mieriacim basovým reproduktorom v tvare trojitého prstenca, ktorý je podporovaný štyrmi pasívnymi reproduktormi. Aj tieto modely ponúkajú bezdrôtovú konektivitu DTS Play-Fi.

ZDROJ | Philips

Operačným systémom je Android TV postavený na Android 10, ktorý má ponúkať nové intuitívne rozhranie so zabudovanými službami Google Assistant prostredníctvom funkcie push to talk na diaľkovom ovládači a kompatibilitu s Works with Alexa. 

Oba modely tiež naďalej ponúkajú prémiové diaľkové ovládanie s elegantnými, zapustenými, podsvietenými tlačidlami v metalickej povrchovej úprave. Pre maximálny luxusný pocit pri dotyku sú bočné strany a zadná časť diaľkového ovládača potiahnuté kožou Muirhead získanou z ekologicky zodpovedného hospodárstva od škótskych špecialistov.

ZDROJ | Philips

Dizajn modelu Philips OLED806 je doplnený o dvojtónové kovové nožičky, zatiaľ čo OLED856 má elegantný a úzky stojan v tvare T, ktorý je vyhotovený v kovovom tmavom chróme.

ZDROJ | Philips

Oba nové modely sa majú na trh dostať v priebehu druhého kvartálu s cenou od 1 949 €.

ZDROJ | Philips

Komentáre k článku