Najnovšie HP Chromebooky x360 získali podporu dotykového pera

ZDROJ | HP

HP predstavilo najnovšie prírastky do rodiny Chromebookov x360. Novinkou je podpora dotykového pera USI.

Novinky majú 12- a 14-palcové uhlopriečky displeja. Menší z bratov, HP chromebook x360 12b, má rozlíšenie 1 366 x 912 pixlov a pomer strán 3:2. Trend tenkých rámikov okolo displeja sem nedorazil, treba však uznať, že tie po stranách sú tenšie.  Charakteristika displeja vychádza z čo najpohodlnejšieho prehliadania web stránok.

ZDROJ | HP

Zariadenie slúži ako notebook, zároveň ako tablet a, samozrejme, všetko medzi tým. Klávesnica má kovové telo. Hmotnosť Chromebooku sa zastavila na 1,35 kilogramoch. Novinkou je kompatibilita s dotykovým perom USI, ktoré však nie je súčasťou balenia. Ak si pero prikúpite, budete ho môcť pohodlne nabíjať priložením na magnetícku plôšku na okraji notebooku.

ZDROJ | HP

Po rozobratí tela notebooku by ste našli čip Intel Celeron N4000, 4 GB pamäte LPDDR4 RAM a disk na uloženie dát so štítkom 32 GB. Zoznam portov počíta dvojicu USB-C, jedne USB-A, slot pre microSD kartu a 3,5 milimetrový otvor pre slúchadlá. Bezdrôtovo môžete na pripojenie využiť Bluetooth 5.0 alebo Wi-Fi 5. Výdrž batérie je podľa výrobcu 12 hodín. Poteší zvuk od B&O.

Väčší, 14-palcový brat, má rozlíšenie 1 366 x 768. Je o niečo ťažší, ručička váhy sa zastavila na 1,58 kilogramoch a ponúka desať hodinovú výdrž batérie. Úložný priestor sa vyšplhal na 126 GB. Inak je charakteristika totožná s menším bratom.

ZDROJ | HP

Oba notebooky ponúkajú Google One na jeden rok od zakúpenia zdarma a nechýba im Google Asistent. Cena HP Chroomebook 12b bude okolo 330 eur, za 14-palcovú verziu by sme mali zaplatiť okolo 350 eur. Oba notebooky pôjdu do predaja v najbližších týždňoch. O dostupnosti na Slovensku zatiaľ nemáme informácie. Dotykové pero USI Pen by malo stáť okolo 63 eur.

Zdroj9to5google.com,aboutchromebooks.com

Komentáre k článku