Najnovší Nissan LEAF dá stovku za 3,4 sekundy!

Nissan v španielskej Valencii predstavil druhú generáciu pretekárskeho špeciálu postavenom na elekromobile LEAF. Nissan LEAF Nismo RC má vysoký výkon, ktorý mu umožňuje dosahovať 100 km/h v priebehu menej ako 3,5 sekundy.

ZDROJ | Nissan

Japonská automobilka Nissan sa už po druhýkrát pochválila špeciálnou verziou svojho najpredávanejšieho elektrického modelu LEAF (predalo sa cez 450 000 kusov). S dodatkom Nismo RC musí byť každému fanúšikovi značky jasné, že toto nebude len taká ľahká úprava. Novinka Nissan LEAF Nismo RC_02 je postavený na druhej generácii elektromobilu LEAF.

Na rozdiel od bežnej verzie ale pracuje s dvojicou elektromotorov, vďaka čomu je poháňaná predná i zadná náprava. 120 kW elektromotory ponúkajú dokopy výkon 322 koní pri 640 Nm, ktorý je dostupný permanentne!

ZDROJ | Nissan

Táto kombinácia dokáže LEAF vystreliť z pokoja na 100 km/h za 3,4 sekundy. Taká Tesla Model S je rýchlejšia, ale ponúka i väčší výkon. Nissan práve kvôli nutnosti používania ťažkých batérií redukoval hmotnosť kde mohol a tak je väčšina modelu vyrobené z uhlíkových vlákien. Kapacita batérie nie je známa. Celková hmotnosť má byť ale 1 220 kg.

Nissan LEAF Nismo RC je síce iba koncept, ale podľa Nissanu je to základ pre testy technológií, ktoré automobilka vie využívať v budúcich modeloch.

ZDROJ | Nissan

ZdrojNissan

Komentáre k článku