Najmenším Chromebookom na svete je castAway

ZDROJ | CastAway

CastAway je v skutočnosti púzdro na smartfón, ktoré má druhú obrazovku s výkonným Chromebookom. Novinka sa objavila v crowdfundingovej kampani na portáli Indiegogo.

Druhý monitor bol v nedávnej minulosti luxusom, teraz je to už bežná vec. Pridať obrazovku k počítaču je ľahké, ale čo ak chcete ďalší displej pre váš smartfón?

ZDROJ | CastAway

Púzdro castAway je zaujímavá idea, ktorá pridá k telefónu druhý ultratenký displej. Ďalšia obrazovka je v skutočnosti výkonný Chromebook, ktorý umožní multitasking aj mimo domu alebo práce. Používateľ môže pozerať filmy, surfovať na webe, uskutočňovať videohovor a popri tom si robiť poznámky.

ZDROJ | CastAway

Puzdro má vstavaný tablet, ktorý pracuje na najnovšej verzii Chrome OS. Ten spolu so smartfónom využíva aplikáciu MultiTask +, ktorá spáruje obe zariadenia a dovolí im komunikovať prostredníctvom šifrovaného Wi-Fi kanála.

https://youtu.be/UNMVRnl7cc4

CastAway bude k dispozícii v troch veľkostiach.

CastAway one/S s 5,8“ obrazovkou je určený pre zariadenia Apple iPhone: 6, 6S, 7, 8, X, XS, XR, 11 Pro; Samsung Galaxy S7, S8, S9, S10, Note7; Pixel, Pixel XL, Pixel 2, PIxel 3, Pixel 3a a Pixel 4.

Pozrite siLG vylepšilo puzdro s dvoma displejmi a naplnilo ho smartfónom LG G8X ThinQ

CastAway one/L so 6,3“ obrazovkou je pre zariadenia Apple iPhone: 6 Plus, 6S Plus, 7 Plus, 8 Plus, XS Max, 11 Pro Max; Samsung Galaxy S8+, S9+, S10+, Note8, Note9, Note10; Pixel 2 XL, 3 XL, 3a XL, 4 XL; OnePlus 6 a 6T.

CastAway one/XL so 6,9“ obrazovkou je pre Samsung Galaxy Note10+, OnePlus 7 Pro a 7T.

Ak ste tu svoj smartfón nenašli, môžete napísať výrobcovi a zistiť, či podporuje aj vaše zariadenie. Zoznam podporovaných telefónov sa má priebežne aktualizovať.

Používateľ si môže objednať aj Stylus EMR.ZDROJ | CastAway

CastAway je kompatibilný s OS Android a iOS. Používa duálny 1,5 GHz procesor ARM Cortex-A72 so 4 GB RAM a 32 GB internou eMMC pamäťou. Grafické výpočty má na starosti GPU Mali-T864, konektivitu zabezpečuje Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.1.

Nechýba dvojica fotoaparátov (predný s 2 Mpx a zadný s 5 Mpx rozlíšením), stereo reproduktory, slot na microSD kartu a 3,5 mm audio konektor. Zariadenie sa nabíja cez USB-C 3.1 Gen1. Vstavaná li-polymérová batéria má kapacitu 35 Wh.

ZDROJ | CastAway

Cena púzdra začína pre prvých zákazníkov na 117 eur (model S) s predpokladanou dobou dodania v máji na budúci rok. Dokovacia stanica pre castAway výjde na 71 eur.

Dokovacia stanica bude k dispozícii v júni 2020.ZDROJ | CastAway

Čo poviete na takýto doplnok pre váš smartfón? Ide o šikovnú alternatívu k skladacím smartfónom, ktoré sú v súčasnosti poruchové a hlavne poriadne drahé. Zrejme nie som jediný, ktorého by potešil takýto vianočný darček.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku