Najlepšie prepojeným autom je Mercedes-Benz triedy S

Bez on-line konektivity nedokážu navigačné systémy informovať o aktuálnej dopravnej situácii na trase a „neškrtnú“ si ani systémy, ktoré generujú automatickú knihu jázd, alebo monitorujú pohyb auta z rôznych iných dôvodov, vrátane ochrany pred odcudzením. Ale aplikácií, kedy riadiaci systém vozidla komunikuje prostredníctvom M2M pripojenia je stále viac. Niet preto divu, že konektivita automobilu získava čoraz väčšiu váhu.

Connected Car of the Year-1

Ocenenie Connected Car of the Year získal Mercedes-Benz triedy S

Podľa výsledkov ankety, ktorej sa zúčastnilo 320 000 čitateľov magazínov AUTO BILD a COMPUTER BILD je Mercedes-Benz triedy S autom najlepšie zapojeným v sieti a získava cenu „Connected Car of the Year“. Toto ocenenie prevažne nemeckých čitateľov znamená, že žiadne iné auto nemá taký sofistikovaný systém konektivity, ako trieda S.

Cena „Connected Car of the Year“ bude oficiálne odovzdaná 7. januára 2014 v rámci Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas Prof. Thomasovi Weberovi, ktorý v predstavenstve Daimler AG zodpovedá za výskum koncernu a zároveň vedie vývoj divízie Mercedes-Benz Cars. Na CES, ktorý je celosvetovo jedným z najdôležitejších veľtrhov pre zábavnú elektroniku, Mercedes-Benz predvedie, ktoré aspekty vozidiel inteligentne zapojených v sieti sú realitou už dnes – a čo sa stane skutočnosťou v blízkej budúcnosti.

Connected Car of the Year-2

Od čitateľov uvedených časopisov získal Mercedes-Benz aj šesť ďalších cien. V oblasti informačnej a zábavnej techniky získal Mercedes-Benz v kategórii „Najlepšia navigácia“ ocenenie za aplikáciu Digital DriveStyle pre smartfóny. V kategórii „Najlepšia integrácia internetu“ získal cenu multimediálny systém COMAND Online od Mercedes-Benz, ocenený aj v kategórii „Najlepší informačný a zábavný/multimediálny systém“.

Connected Car of the Year-3

 

Za „Najlepší asistenčný systém pre bezpečnosť“ zvolili čitatelia Mercedes-Benz „Intelligent Drive“. Zlúčenie údajov z rôznych snímačov, ako napríklad snímky z radaru alebo zo stereokamery, umožňuje vozidlu podstatne lepšie rozpoznávanie okolia. Pomocou neho možno predvídať nebezpečné situácie a zabrániť tak nehodám. V kategórii „Najlepší asistenčný systém pre komfort“ ocenili čitatelia Magic Body Control, ktorý skenuje vozovku pred sebou a zmenou nastavenia podvozka v reálnom čase kompenzuje nerovnosti vozovky. Redakcie AUTO BILD a COMPUTER BILD hodnotili aj inovácie uplynulých rokov. Za asistenta núdzového brzdenia, zavedeného v roku 2006, získal Mercedes-Benz cenu „Pionier-Award“.

Zdroj a foto: Mercedes-Benz

Komentáre k článku